ایران پانزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان شناخته شد

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد ایران با تولید ۶٫۲۶۳ میلیون تن فولاد در ۵ ماه نخست سال جاری میلادی به عنوان پانزدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان طی این مدت شناخته شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود به بررسی تولیدات فولاد ۶۲ کشور جهان در سال جاری میلادی […]

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد ایران با تولید ۶٫۲۶۳ میلیون تن فولاد در ۵ ماه نخست سال جاری میلادی به عنوان پانزدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان طی این مدت شناخته شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود به بررسی تولیدات فولاد ۶۲ کشور جهان در سال جاری میلادی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، تولید فولاد ایران در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۲ برابر با ۶٫۲۶۳ میلیون تن بوده است؛ همچنین ایران در ماه می ۱٫۳۴۰ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به ماه پیش از آن ۴۳ هزار تن معادل ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ایران از نظر میزان تولید فولاد جایگاه پانزدهم در سطح جهان را در پنج ماه نخست ۲۰۱۲ و در ماه می جایگاه چهاردهم را به خود اختصاص داده و چین با تولید بیش از ۲۹۶ میلیون تن فولاد، بزرگ‌ترین تولیدکننده این کالای اساسی در این مدت شناخته شده است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی فولاد، کل تولید فولاد جهان طی ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۲ برابر با ۶۳۵٫۳۷۸ میلیون تن تخمین زده شده است. ژاپن با تولید ۴۴٫۸۷۱ میلیون تن و هند با تولید ۳۰٫۲۰۰ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارد.

۱۰ کشور نخست در تولید فولاد در ماه می به این ترتیب است: چین ۶۱٫۲۳۴ میلیون تن، ژاپن ۹٫۲۲۸، هند ۶٫۲۰۰، آمریکا ۷٫۶۶۹، روسیه ۶٫۱۰۰، کره جنوبی ۵٫۹۷۳، آلمان ۳٫۷۱۳، ترکیه ۳٫۰۸۱، برزیل ۲٫۸۸۶ و اوکراین ۲٫۶۰۰ .

۳ تیر ۱۳۹۱ |
KHAMENEI