ارز گران شد، طلا ارزان + جدول قیمت ها

قیمت ارز نسبت به دیروز در بازار غیر رسمی شاهد افزایش بوده است، این درحالی است که قیمت طلا در بازار تهران با کاهشی محسوس نسبت به دیروز مواجه بوده. همچنین بهای جهانی نفت همچنان درحال کاهش است.   به گزارش تابناک؛ با توجه به وضعیت بحرانی حوزه یورو که طی هفته های اخیر بدتر […]

قیمت ارز نسبت به دیروز در بازار غیر رسمی شاهد افزایش بوده است، این درحالی است که قیمت طلا در بازار تهران با کاهشی محسوس نسبت به دیروز مواجه بوده. همچنین بهای جهانی نفت همچنان درحال کاهش است.

 
به گزارش تابناک؛ با توجه به وضعیت بحرانی حوزه یورو که طی هفته های اخیر بدتر نیز شده، بهای فلزات پایه زیر فشار ناشی از این بحرانها و بی ثباتی عمومی قرار گرفته است. آژانس رتبه بندی اعتباری «اِگان جونز»، رتبه بانکهای اسپانیا را یک درجه تخفیف داد و این درحالی است که تصمیم دولت برای انتشار ۱۹ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی برای کمک به این بانک فعلا منتفی است. همچنین رشد اقتصادی منفی چین نیز دلیلی بر سقوط بهای این فلزات است و چین تاکنون برنامه ای برای تحریک صنایع اقتصادی خود ارائه نکرده است که این امر خود موجی از بی انگیزگی در بازار به همراه داشته.

قدرت دلار هنوز تلفاتی د بازار فلزات گرانبها برجای می گذارد. درحالی که قیمت فلزات گرانبها هنوز حدودا در محدوده قیمتی است که در هفته های اخیر ثبت شده، اما معاملات ۲۴ ساعت گذشته نشان میدهد که هنوز سطح قیمت باثبات این فلزات مشخص نیست.

همچنین بهای نفت در بازارهای جهانی طی روز گذشته مجددا کاهشی اندک را در نفت برنت و وست تکزاس نشان داد. بازار فرآورده های نفتی نیز چندان رمقی نداشت. نفت برنت متاثر از گزارشات پیرامون نفت اوپک که گفته میشود در ماه می به دلیل افزایش تولید عربستان به پایین ترین حد خود از سال ۲۰۰۸ رسیده، کاهش یافت. ضمن اینکه بازار شاهد تغییرات قیمتی خاصی برای نفت خام نبوده و تقریبا سایر قیمتها ثابت ماند.

قیمت در پایان روز(دلار)

بیشترین قیمت

میزان تغییر نسبت به روز قبل

طلا (اونس)

۱۵۳۸٫۸۰

۱۵۸۳٫۱۰

۸٫۲۰ –

نقره

۲۸٫۵۹

۲۸٫۶۳

۰٫۳۵ –

آلومینیوم

۲۰۱۷

۲۰۳۴

۵ –

مس

۷۶۷۰

۷۷۶۵

۱۵ –

نیکل

۱۷۰۰۰

۱۷۱۲۰

۴۵۰ –

قیمت در پایان روز (دلار)

میزان تغییر نسبت به روز قبل

نفت برنت

۱۰۳٫۳۶

۱٫۷۸ –

نفت WTI

۸۷٫۵۸

۱٫۳۱ –

سبد نفت اوپک

۱۰۸٫۷

آخرین قیمت در پایان روز (ریال)

قیمت دیروز (ریال)

دلار

۱۷۶۶۰

۱۷۵۰۰

یورو

۲۲۳۳۰

۲۲۱۵۰

پوند

۲۸۰۰۰

۲۷۵۰۰

یک گرم طلای ۱۸ عیار

۶۷۰۶۲۲

۶۷۲۹۳۰

سکه طرح قدیم

۶۶۳۰۰۰۰

۶۷۳۰۰۰۰

سکه طرح جدید

۶۵۷۰۰۰۰

۶۶۸۰۰۰۰

نیم سکه

۳۳۰۰۰۰۰

۳۳۵۰۰۰۰

ربع سکه

۱۸۳۰۰۰۰

۱۸۴۰۰۰۰

۱۰ خرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI