بررسی و معرفی بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای پست ها مختلف

محسن بنگر، جلال حسيني و شجاع خليل‌زاده سه مدافعي هستند كه مي‌توانند در مركز خط دفاعي نقش اصلي داشته باشند اما به نظر مي‌رسد از بين آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهيم ديد سايت گل- با انتشار اسامي ۱۰ بازيكن تاييدشده پرسپوليس براي فصل آينده، حالا مي‌توان به شكل جدي‌تري درباره خريدهاي احتمالي […]

محسن بنگر، جلال حسيني و شجاع خليل‌زاده سه مدافعي هستند كه مي‌توانند در مركز خط دفاعي نقش اصلي داشته باشند اما به نظر مي‌رسد از بين آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهيم ديد

سايت گل- با انتشار اسامي ۱۰ بازيكن تاييدشده پرسپوليس براي فصل آينده، حالا مي‌توان به شكل جدي‌تري درباره خريدهاي احتمالي اين تيم گمانه‌زني كرد. حالا سرخپوشان براي بستن ليست خود تقريبا ۱۵بازيكن ديگر نياز دارند كه در اين مطلب سعي داريم با تفكيك پست‌ها خريدهاي احتمالي اين تيم را بررسي كنيم.

دروازه‌بان

ميثاق و هوشيار طبق پيش‌بيني‌ها در ليست خروجي قرار گرفتند. اما در حالي كه همه آودوكيچ را دروازه‌بان پرسپوليس در فصل آتي مي‌دانستند از او هم در ليست ۱۰نفره اثري نبود. ظاهرا پرسپوليسي‌ها پيراهن شماره يك را براي شهاب گردان كنار گذاشته‌اند كه در اين صورت يك سهميه ليگ برتري براي اين پست خرج مي‌شود و سهميه خارجي مي‌ماند براي پست‌هاي ديگر. پرسپوليس يك دروازه‌بان ذخيره هم احتياج دارد كه احتمالا به جوان جوياي نامي از ليگ يك خواهد رسيد.

مدافع راست

عليرضا محمد بالاخره از پرسپوليس رفت. براي اين پست حميد علي‌عسگري باقي مانده كه البته توانايي بازي در چند پست ديگر را هم دارد. سرخپوشان به يك بازيكن ديگر هم در اين پست نياز دارند كه روي حسين ماهيني دست گذاشته‌اند و احتمال موفقيت‌شان در جذب او كم نيست.

مدافع چپ

در اين پست اوضاع از همه پست‌ها بهتر است، البته به شرطي كه مهرداد پولادي ماندني باشد. از ميان حاضران ليست ۱۰نفره پولادي تنها بازيكني است كه پرسپوليس او را تاييد كرده اما او هنوز پرسپوليس را تاييد نكرده(!) و ممكن است از سپاهان سر در بياورد. اگر قرارداد ايران‌نژاد با سپاهان به معناي اين باشد كه اصفهاني‌ها از پولادي چشم‌پوشي كرده‌اند پس پرسپوليس را مي‌توان صاحب مدافع چپ ثابت تيم‌ملي دانست. در اين پست اميرحسين فشنگچي هم مي‌تواند يك ذخيره مطمئن باشد.

مدافع مياني

شيث رضايي، نصرتي، شيري و ممدو تال همه رفتني شدند. حالا در اين پست فقط رضا نورمحمدي مانده و حوضش! تركيب‌هايي كه دنيزلي در ليگ قهرمانان به ميدان مي‌فرستاد نشان‌ مي‌دهد او نورمحمدي را در حد يك مدافع ثابت قبول ندارد. بنابراين پرسپوليس براي اين پست دو بازيكن ثابت و يك ذخيره نياز دارد و به همين دليل است كه تعداد مدافعان مياني در ليست خريد پرسپوليس از همه پست‌ها بيشتر است. محسن بنگر، جلال حسيني و شجاع خليل‌زاده سه مدافعي هستند كه مي‌توانند در مركز خط دفاعي نقش اصلي داشته باشند اما به نظر مي‌رسد از بين آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهيم ديد. محسن ميرابي، مدافعي كه در پاس تهران شاگرد دنيزلي بوده و حالا سهميه ليگ‌يكي به حساب مي‌آيد مورد نظر پرسپوليسي‌هاست اما جاي خالي مدافع ثابتي كه بايد در كنار بنگر قرار بگيرد با او هم پر نخواهد شد. شايد پرسپوليس مجبور شود براي اين پست يك بازيكن خارجي استخدام كند.

هافبك دفاعي

با رفتن زارع، بادامكي و آقازماني اين پست كاملا خالي است. در ميان ۱۰بازيكن باقيمانده در ليست، نوري و پولادي توانايي بازي در اين پست را دارند اما دنيزلي ترجيح مي‌دهد روي اين دو بازيكن براي پست اصلي‌شان حساب كند. رضا حقيقي از فجرسپاسي دم دست‌ترين گزينه براي هافبك دفاعي است كه تلاش براي جذب او مدتي است آغاز شده. علاوه بر او پرسپوليس يكي دو بازيكن ديگر هم در اين پست نياز دارد كه هنوز از هيچ گزينه‌اي اسمي به ميان نيامده.

هافبك تهاجمي

علي كريمي قطعا ماندني است. محمد نوري هم همين‌طور. مهدوي‌كيا هم قراردادش را تمديد كرده اما احتمالا كيا سال بعد هم همان نقشي را ايفا خواهد كرد كه امسال داشت. غلامرضا رضايي در گوش راست مهره باقيمانده پرسپوليسي‌هاست و براي گوش چپ هم مي‌توان حساب كوچكي روي فشنگچي باز كرد. در ليست خريد رويانيان تنها بازيكني كه به درد اين منطقه مي‌خورد محمدرضا خلعتبري است و معلوم نيست چرا پرسپوليس هيچ گزينه ديگري را مد نظر ندارد. لازم است مسئولان خريد در پرسپوليس همان‌قدر كه به مدافع و مهاجم فكر مي كنند در فكر جذب هافبك‌هاي خلاق هم باشند.

مهاجم

هادي نوروزي كه خيلي‌ها فكر مي‌كردند جزو رفتني‌ها باشد ماندني شد. حالا او و ايمون زايد بازمانده‌هاي اين منطقه هستند كه در مواقع لزوم مي‌توانند روي كمك غلام رضايي هم حساب كنند. در پست مهاجم، پرسپوليس از نظر كمي نياز چنداني ندارد اما از بعد كيفي بايد يكي دو مهاجم خوب و پرقدرت را در اختيار بگيرد. محمد قاضي، كريم انصاري‌فرد، ادينيو و فونيكه سي به همين دليل مورد توجه قرار گرفته‌اند. در اين ميان پيوستن قاضي به پرسپوليس قطعي شده كه البته مي‌گويند به دليل شباهت با زايد، دنيزلي با جذب او موافق نيست. پرسپوليس بايد براي ايمون زايد به دنبال يك مكمل باشد نه يك مشابه!

۱۰ خرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI