برخورد شدید پلیس کوهستان با بدحجابی/عکس

پلیس پایتخت طرح تشديد برخورد با بدحجابی و بدپوششی در تفرجگاههای کوهستانی تهران را از بعدازظهر جمعه و همزمان با تعطیلات پایان هفته آغاز کرد. به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، ماموران پليس کوهستان از بعدازظهر جمعه در ادامه اجراي طرح‌های امنيت محله محور و امنيت اجتماعي و در جهت افزایش احساس امنیت در […]

پلیس پایتخت طرح تشديد برخورد با بدحجابی و بدپوششی در تفرجگاههای کوهستانی تهران را از بعدازظهر جمعه و همزمان با تعطیلات پایان هفته آغاز کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، ماموران پليس کوهستان از بعدازظهر جمعه در ادامه اجراي طرح‌های امنيت محله محور و امنيت اجتماعي و در جهت افزایش احساس امنیت در پایتخت، طرح تشديد برخورد با بدحجابی و بدپوششی و مانکن‌ها را با کمک گشت‌های انتظامی در تفرجگاههای کوهستانی تهران به مرحله اجرا گذاشت.

پلیس کوهستان که از حدود یک سال قبل فعالیت رسمی خود را در تهران آغاز کرده است وظیفه تامین امنیت تفرجگاههای کوهستانی را برعهده دارد.

سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ چندی پیش گفته بود که بیش از ۱۸۰۰ بوستان در شهر تهران وجود دارد که نیروهای پلیس کوهستان در بسیاری از آنها مستقر شده‌اند و هم‌اکنون وضعیت بوستان‌ها و کوهستان‌های اطراف تهران امن است و نیروهای پلیس نیز در این اماکن حضور دارند.

وی تاکید کرده بود که همزمان با آغاز فصل گرما ماموران پلیس کوهستان از عصر تا پاسی از شب در تفرجگاه‌ها و بوستان‌های کوهستانی حضوری پررنگ خواهند داشت و این مناطق را تحت پوشش قرار خواهند داد.

 ماموران پلیس پایتخت در طرح تشديد برخورد با بدحجابی در تفرجگاههای کوهستانی که به درخواست خانواده‌ها آغاز شده است با زنان بدحجاب و مانکن و مردان بدپوشش برخورد کردند.

اجراي اين طرح كه پيش از اين توسط پلیس کوهستان دنبال می‌شد از بعدازظهر جمعه با تقویت صورت گرفته شدت گرفته است و ماموران پلیس کوهستان با استقرار در اطراف اکثر تفرجگاههای کوهستانی پایتخت مانند توچال، دربند، درکه و … با افراد بدپوشش برخورد کردند.

پلیس تهران بزرگ اعلام کرده است که اجرای این طرح نیز همانند طرح طرح تشديد برخورد با بدحجابی در پارکها و اماکن تفریحی، علاوه بر روزهای عادی از این پس در روزهای تعطیلی شدت خواهد یافت.

پليس پايتخت از چند هفته گذشته تا کنون طرح‌های تشدید برخورد با بدحجابی و بدپوششی در میادین، مراکز خرید و پارکها و اماکن تفریحی، رانندگان و سرنشینان بدحجاب در بزرگراه‌ها و معابر درونشهری، سگ گردانی و ایجاد آلودگی صوتی را به مرحله اجرا گذاشته است که اجرای آن‌ها همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر بر اساس اعلام فرماندهی انتظامی تهران بزرگ طي روزهاي آتي نیز مراحل ديگري از طرح تشديد برخورد با بدحجابي در تهران به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود.

۶ خرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :حمید

در جامعه ای که اگر یک زن بدلیل اینکه به او تجاوز شده شکایت کند ، مرد متجاوز را اعدام می کنند ؛ این تیپهای غربی که برخی دختران ایرانی می زنند +آرایشهایی که دختران سالم غربی فقط در مجالس خصوصیشان میکنند(*)، این دختران در خیابان آرایش می کنند باید برای امنیت مردان به اینها سخت گرفت چرا که اولین اشتباه مردان می تواند آخرین اشتباهشان باشد.
* استنباط شخصی بنده این است که اگر در خارج دختر سالمی در ملا عام ظاهر شود و بخواهد خود نمایی کند چون عمل تجاوز در خارج برای افراد لاابالی گران تمام نمی شود ایشان از ترس در دانشگاهها و مجامع عمومی بصورت خودنما و جذاب ظاهر نمی شوند.

نويسنده ديدگاه :رضا

بله درسته بدحجابی یه جور تجاوز به ما مردهاست!

نويسنده ديدگاه :سعید

خیلی برخورد ها کم باید بیشتر بشه !

نويسنده ديدگاه :شیوا

با تشکر از نظر دوستان باید عرض کنم که متاسفانه تقریبا می شه گفت نسل جدید اصلا از فلسفه ی حجاب خوشش نمی یاد و اون رو مساوی با تحجر می دونه. حالا اینکه نقش فرهنگی خانواده ها و مدارس در این باره کمرنگ تر شده یا تاثیر فرهنگ غرب گرایانه ماهواره هاست که بجای خانواده به تربیت فرزندان می پردازند خود جای بحثی طولانی داره. به هر حال به نظر من با زور شاید بشه بطور موقت این مشکل رو حل کرد ولی همیشگی نیست چون اکثر نوجوانان و جوانان ( مخصوصا دهه هفتادی ها) حجاب رو مانع با کلاس بودن خودشون می دونن و تصور می کنن که هر چه ظاهر خودشون رو بیشتر به بازیگران معروف هالیوود نزدیک کنن و بقول خودشون امروزی تر رفتار کنن مقبول ترن. چرا هیچوقت سعی نمی کنیم که ریشه ای تر به قضایا نگاه کنیم؟امروز مانکن ها رو از خیابانها جمع می کنیم آیا مطمئن هستینم که فردا به همین شکل ظاهر نشن؟ اینها فرزندان این مرز و بوم هستن ببینیم کجای کار فرهنگی مون اشکال داره که حتی وقتی ماهواره ها هم جمع می شن باز بزودی جایگزین می شن.متاسفانه هر چی کشورهای جهان سوم دارن با القائات غربی ها عقب مونده و هر چی غربی ها دارن باکلاس و مدرن و روشنفکرانه تلقی می شه. را ه حل این معضل با دستگیر کردن حل نمی شه یه عظم ملی و انقلاب فکری می خواد.

نويسنده ديدگاه :سجاد

دوستمون درست گفتند امنیت یه مرد بیشتر در خطره چون مردان با چشم تحریک میشن ولی زنان با لمس کردن و حس پس اسیب پذیری مردان بالاتره مگه زنان مرض دارن هم خودنمایی و تحریک میکنند هم میگن چشماتو ببند میشه ما مردا هم بگیم بوست میکنم بغلت میکنم ولی خانوم تحریک نشو

نويسنده ديدگاه :محمد

به نظرم در اینده بدتر خواهد شد. هرکس الان خودشو بسازه بعدا کم نمیاره. دوره اخرالزمون مردم باید غربال بشوند.خدا عاقبتمون رو بخیر کنه

نويسنده ديدگاه :سام

انتخاب طبیعی ترین حقه یه انسانه.اوناییم که افسارسون دست خونشون نیست بهتره نیان تو خیابون

نويسنده ديدگاه :وحید

ممنون از پلیس ک با این جور ادم ها برخورد میکنبد ولی خیلی کم باید خیلی خیلی زیاد باشه تا برای کسانی که پلیس ناجا نگرفتتشون عبرت شود تا دیگر بد حجابی و بد پوشی نکنند.خیلی خیلی ممنون از پلیس ناجای استان تهران.

نويسنده ديدگاه :غریبه

با زور و ارعاب و جریمه و توقیف و بازداشت و این ها که نمی شه فرهنگ ساخت
دنبال مشکل باشید و ریشه ایی حل کنید
فرهنگ بسازید نه مشکلات رو با زور پنهان کنید
برید امار بگیرید تقریبا اکثر دختران تجربه یه باز تذکر یا گرفتن توسط نیروی پلیس رو داشتن نتیجه چی شده ؟! احتمالا دستشون اومده پلیس کاری نمی تونه بکنه یه تعهد می دیم خلاص ! دفعه دوم احتمالا دیگه خیلی براش عادی باشه !

نويسنده ديدگاه :غریبه

واقعا پلیس و نیروی انتظامی کاری نمی تونه بکنه کسی که بد حجابی رو یاد گرفته ، حجاب رو باید بهش یاد داد وگرنه به زور که چیزی رو نمی شه تفهیم کرد
ما برای دزد ها و معتاد ها و ارازل و اوباش جا واسه زندانی و تربیت و این ها نداریم بعد یه مشت بد حجاب و نیرو انتظامی ببیر کجا !
تهش می شه تعهد که تا دلت بخواد می دن اخرشم باید برخورد شه که تهش ما باید یه جمعیت زیادی رو باز داشت کنیم که نه عملی نه منطقی
بدحجابی رواج داره یه مورد خاص نیست که با برخورد حل شه

KHAMENEI