دعوای دیدنی در مجلس اوکراین + فیلم

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، نمایندگان موافق و مخالف دولت در پارلمان اوکراین در جلسه ای که به منظور بررسی لایحه جنجالی استفاده رسمی از زبان روسی در مناطق شرقی و جنوبی این کشور بود، به درگیری و نزاع فیزیکی پرداختند. بر اساس این لایحه جنجالی، زبان رسمی نهاد های دولتی […]

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، نمایندگان موافق و مخالف دولت در پارلمان اوکراین در جلسه ای که به منظور بررسی لایحه جنجالی استفاده رسمی از زبان روسی در مناطق شرقی و جنوبی این کشور بود، به درگیری و نزاع فیزیکی پرداختند.

بر اساس این لایحه جنجالی، زبان رسمی نهاد های دولتی مانند مدارس، بیمارستان ها و دادگاه ها در مناطقی که اکثریت آنها به زبان روسی و غیر اوکراینی تکلم می کنند، به زبان اکثریت ساکنان آن تغییر خواهد کرد.

نمایندگان مخالف “ویکتور یانوکویچ” رئیس جمهور اوکراین در اعتراض به این طرح اعلام کردند تصویب آن می تواند موجب از دست رفتن استقلال فرهنگی و سیاسی این کشور شود.

در جریان درگیری نمایندگان پارلمان اوکراین، یکی از نمایندگان مخالف از بلوک تیموشنکو بر اثر اصابت مشت یکی از نمایندگان موافق دولت به سرش به شدت مجروح و راهی بیمارستان شد.

همزمان با برگزاری جلسه پارلمان، شماری از مخالفان طرح با تجمع مقابل ساختمان پارلمان و به صدا درآوردن بوق و طبل در اعتراض به تصویب آن تظاهرات کردند.

۵ خرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI