مناسب ترین رژیم غذایی برای شب امتحان چیست؟

سروش نیوز:دکتر پریسا ترابی گفت دانش آموزان در ایام امتحانات سعی کنند سه وعده غذایی کامل بخورند و میان وعده های غذایی را هم فراموش نکنند. میان وعده صبح ساعت ۱۰ صبح و میان وعده عصر و میان وعده شب هم قبل از خواب. فصل امتحانات دانش آموزان رسیده است و استرس پدر و مادرها […]

سروش نیوز:دکتر پریسا ترابی گفت دانش آموزان در ایام امتحانات سعی کنند سه وعده غذایی کامل بخورند و میان وعده های غذایی را هم فراموش نکنند. میان وعده صبح ساعت ۱۰ صبح و میان وعده عصر و میان وعده شب هم قبل از خواب.

فصل امتحانات دانش آموزان رسیده است و استرس پدر و مادرها برای نمره های دانش آموزانشان به اوج رسیده. اما نمره خوب گرفتن فقط با خوب خواندن نیست. بچه ها باید خوب هم بخورند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت گفت: دانش آموزان در فصل امتحانات تخم مرغ، کنجد، عسل و غذاهای حاوی آهن مصرف کنند.

دکتر پریسا ترابی گفت دانش آموزان در ایام امتحانات سعی کنند سه وعده غذایی کامل بخورند و میان وعده های غذایی را هم فراموش نکنند. میان وعده صبح ساعت ۱۰ صبح و میان وعده عصر و میان وعده شب هم قبل از خواب.

به گفته او مصرف یک لیوان شیر قبل از خواب هم برای خواب آرام در شب ها خوب است: دانش آموزان در این فصل از تحصیل، غذای سنگین نخورند تا صبح با اشتها و سرحال بیدار شده و صبحانه کامل بخورند، چون صبحانه کامل به کارآیی ذهنی آنان در امتحانات خیلی کمک می کند.

ترابی گفت: وجود برخی مواد مغذی در صبحانه مثل تخم مرغ که از گرسنگی در زمان امتحان پیشگیری می کند، در انرژی داشتن موقع امتحان هم موثر است. عسل و کنجد هم به فعال شدن ذهن دانش آموزان کمک می کند تا از آموخته هایشان در امتحان بیشتر بهره ببرند.
او همچنین توصیه کرد که دانش آموزان همچنین در شب های قبل از امتحان از خوردن غذای چرب و سنگین اجتناب کنند.

ترابی درباره مشکل عدم تمرکز در امتحان هم گفت: این دانش آموزان باید از لحاظ کم خونی بررسی شوند، دختر خانم ها به خصوص باید در منابع غذایی خود غذای آهن دار مصرف کنند، مثل غلات، حبوبات و انواع گوشت و در صورت کم خونی زیاد ضمن مراجعه به پزشک قرص آهن مصرف کنند.خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت.

۴ خرداد ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI