امشب فینال لیگ قهرمانان اروپا – Munich vs. Chelsea

به نوشته ظهور۱۲ : ساعت ۲۳:۱۵ امشب در ورزشگاه آلیانس آره‌نا شهر مونیخ غوغایی برپا خواهد شد، جایی که دو تیم بایرن مونیخ و چلسی پس از گذر ازمراحل سخت خود را به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسانده اند. این برای اولین بار است که یک تیم راه یافته به فینال، میزبانی را برعهده […]

به نوشته ظهور۱۲ : ساعت ۲۳:۱۵ امشب در ورزشگاه آلیانس آره‌نا شهر مونیخ غوغایی برپا خواهد شد، جایی که دو تیم بایرن مونیخ و چلسی پس از گذر ازمراحل سخت خود را به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسانده اند. این برای اولین بار است که یک تیم راه یافته به فینال، میزبانی را برعهده دارد.

بایرن در بوندس لیگا پس از بورسیادورتموند در رده دوم جای گرفت و نایب قهرمان شد. در جام حذفی نیز هفته گذشته در فینال مغلوب زردپوشان دورتموندی شد. اکنون تیم تحت رهبری یوپ هاینکس آخرین تلاش خود را انجام خواهد داد.

بایرنی ها از امتیازات مهمی برخوردار هستند. به باور آنها و همچنین گروه زیادی از کارشناسان، چون از امتیاز بازی در ورزشگاه خانگی برخوردار هستند، می توانند با استفاده از حمایت گسترده هواداران خویش، شرایطی بهتری برای غلبه بر حریف بریتانیایی فراهم کنند.

در مقابل چلسی نیز خواهان کسب دست یابی به این جام است. این تیم که در لیگ برتر انگلیس به مقامی نرسید، فصل پر فراز و نشیبی را طی کرد. استامفوردبریجی ها پس از آنکه فصل را با کلی امید و آرزو تحت هدایت آندره ویاس بواس پرتغالی شروع کردند، پس از افت محسوس در زمستان وی را برکنار کردند و به جایش روبرتو دی ماتئو که سمت دستیار سرمربی قبلی را داشت، را به عنوان مسئول فنی موقت بکار گماردند.
وی توانست با ایجاد نظم در امور دفاعی، به چلسی سازمان داده و کاری کند که این تیم به مقام قهرمانی جام حذفی برسد.

با این حال تیم رده ششم لیگ برتر مصمم به کسب جام قهرمانی قاره سبز است. ستارگانی همچون دیدیه دروگبا، فلوران مالودا و … می دانند در سال های آینده با توجه به شرایط سنی و برنامه های جوانگرایی که باشگاه مد نظر دارد، امکان دسترسی به افتخار قهرمانی را ندارند. از این رو با انگیزه فراوان گام به ورزشگاه مونیخ خواهند گذاشت تا با تکیه به بازی چند لایه دفاعی خود، تجربه ناکام کردن بارسلونا را این بار مقابل بایرن مونیخ تکرار کنند.همچنین دی ماتئو می کوشد با کسب قهرمانی به مدیران تیمش بخصوص رومن آبراموویچ، مالک ثروتمند تیم بگوید برای آینده بهترین نفر جهت گزینه سرمربیگری است.

این رویارویی در حالی انجام می شود که هر دو تیم تعدادی از بازیکنان سرشناس خود را به علت اخراج و دو اخطاره بودن در بازی قبلی به همراه ندارند. در بایرن هولگر باد اشتوبر، دیوید آلابا و لوئیس گوستاو غایب هستند. چلسی نیز میرلس، جان تری، ایووانویچ و رامیرس را ندارد.

بر چسب ها
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI