ایتالیا واردات نفت از ایران را ۶% افزایش داد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه صنایع نفت ایتالیا که یکی از بزرگترین شرکت‌های پالایش و توزیع نفت است، اعلام کرد که ایتالیا واردات نفت خام از ایران را در ماه مارس در مقایسه با ماه فوریه ۶ درصد افزایش داده است. بر اساس بیانیه صادر شده، ایتالیا که ۱۰٫۴ درصد از […]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه صنایع نفت ایتالیا که یکی از بزرگترین شرکت‌های پالایش و توزیع نفت است، اعلام کرد که ایتالیا واردات نفت خام از ایران را در ماه مارس در مقایسه با ماه فوریه ۶ درصد افزایش داده است.

بر اساس بیانیه صادر شده، ایتالیا که ۱۰٫۴ درصد از نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد می‌کند در ماه مارس ۴۲۵ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده است این در حالی است که در ماه فوریه ۴۰۱ هزار ۶۰۰ تن نفت از ایران وارد وارد کرده بود.

ایتالیا در سه ماهه اول سال جاری حدود ۱٫۶۹ میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میلادی ۱٫۴۴ میلیون تن نفت وارد کرده است.

افزایش واردات نفت ایتالیا از ایران در حالی صورت می‌گیرد که اتحادیه اروپا و آمریکا درصدد تحریم نفتی ایران هستند.

از سوی دیگر، واردات نفت ایتالیا از لیبی نیز افزایش یافته است. بر این اساس، واردات نفت ایتالیا از لیبی با ۸۰ درصد افزایش به ۱٫۲۹ میلیون تن رسید.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI