نتایج و اخبار و جدول بندی لیگ قهرمانان آسیا

به نوشته ظهور۱۲ : پایان یافتن هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال سپاهان اصفهان با برتری برابر الاهلی در صدر جدول گروه خود جای گرفت و با کسب این پیروزی حریف تیم استقلالی شد که با برتری برابر نسف قارشی ازبکستان در رده دوم گروه خود قرار گرفته بود. این مسابقه سه‌شنبه […]

به نوشته ظهور۱۲ : پایان یافتن هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال سپاهان اصفهان با برتری برابر الاهلی در صدر جدول گروه خود جای گرفت و با کسب این پیروزی حریف تیم استقلالی شد که با برتری برابر نسف قارشی ازبکستان در رده دوم گروه خود قرار گرفته بود. این مسابقه سه‌شنبه هفته آینده در اصفهان برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر پرسپولیس با برتری برابر الشباب امارات توانست به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله بعدی این رقابت ها راه یابد و باید در شهر جده به مصاف الاتحاد عربستان برود. پرسپولیس چهارشنبه هفته آینده در جده با الاتحاد عربستان دیدار خواهد کرد.

استقلال حریف سپاهان شد
تیم استقلال از ساعت ۱۹ در هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف میزبان خود نسف‌قارشی ازبکستان رفت و با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید.

یرکوویچ در دقیقه ۱۰ و مجتبی جباری در دقیقه ۵۰ از روی نقطه پنالتی گل‌های استقلال را وارد دروازه میزبان کردند. جباری که ابتدای هفته جاری، تمرین استقلال را در اعتراض به مشکلات مالی تعطیل کرده و در این چند روز حاشیه‌های زیادی را به وجود آورده بود ۸۹ دقیقه در ترکیب آبی‌ها به میدان رفت و در دقایق پایانی تعویض شد.

مهدی امیرآبادی از استقلال در دقیقه ۷۰ با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

استقلال با این پیروزی ۱۱ امتیازی شد و به عنوان تیم دوم گروه جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را به دست آورد تا سه‌شنبه هفته آینده در این مرحله در اصفهان به مصاف سپاهان برود. دیدارهای مرحله یک هشتم تک حذفی است.

صعود مقتدرانه سپاهان
دیدار تیم‌های سپاهان ایران و الاهلی عربستان در چارچوب هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰: ۳۰ روز سه شنبه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان در حضور حدود ۸ هزار تماشگر آغاز شد که سپاهان در پایان با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید.

گل‌های زردپوشان اصفهانی را در این دیدار جواهر سوکای در دقیقه ۱۹ و محسن بنگر در دقیقه ۸۶ وارد دروازه نماینده عربستان کردند. تک گل الاهلی را هم عماد علی الحسنی در دقیقه ۶۱ به ثمر رساند.

در حالی‌که پیش از این دیدار صعود هر دو تیم به مرحله بعد قطعی شده بود این بازی به نوعی جنگ صدرنشینی محسوب می‌شد که سپاهانی‌ها با پیروزی مقابل الاهلی به عنوان تیم اول گروه خود راهی مرحله حذفی شدند.

سپاهان در مرحله یک‌هشتم نهایی که به صورت تک دیدار برگزار خواهد شد میزبان خواهد بود و باید با تیم دوم گروه اول که استقلال باشد رو در رو شود. در دیگر این گروه النصر امارات با نتیجه ۲ بر یک از سد لخویا قطر گذشت.

مسیر قهرمانی پرسپولیس سخت شد
ديدار دو تيم پرسپوليس و الشباب امارات از ساعت ۲۰:۳۰ روز سه شنبه در ورزشگاه آل مکتوم دوبي و در حضور بيش از ۲هزار تماشاگر که بيشتر آنها ايراني و حامي پرسپوليس بودند برگزار شد که پرسپوليس ۳ بريک مقابل الشباب امارات به برتري رسيد.

عيسي محمد، در دقيقه ۶ براي الشباب گلزني کرد و ايمون زايد در دقيقه ۴۳ و مهرداد پولادي در دقيقه ۵۴و حسين بادامکي در دقيقه ۹۰ گل‌هاي پرسپوليس را به ثمر رساندند.

داور مسابقه به سامان آقازماني و محمد نوري از پرسپوليس کارت زرد نشان داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
KHAMENEI