سواستفاده از تصاویر و مشخصات دختران در سایت های همسریابی

جواني که با قرار دادن مشخصات يک دختر در سايت همسريابي و نسبت دادن مطالبي عليه اين دختر باعث هتک حيثيت وي شده بود دستگير شد. به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعي پليس فتا چند روز پيش دختري به پليس فتاي خراسان جنوبي مراجعه کرد و با تسليم شکايتي عنوان داشت: افراد ناشناسي […]

جواني که با قرار دادن مشخصات يک دختر در سايت همسريابي و نسبت دادن مطالبي عليه اين دختر باعث هتک حيثيت وي شده بود دستگير شد.
به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعي پليس فتا چند روز پيش دختري به پليس فتاي خراسان جنوبي مراجعه کرد و با تسليم شکايتي عنوان داشت: افراد ناشناسي با من تماس گرفته و عنوان کردند که چون نام و مشخصات مرا در يک سايت همسريابي ديده اند، خواستار ملاقات و ازدواج با من هستند. اين دختر افزود: من که اصلا روحم از اين ماجرا باخبر نبود و هرگز در سايت هاي همسريابي ثبت نام نکرده بودم به موضوع مشکوک شدم و دريافتم که فرد يا افرادي با اين ترفند قصد هتک حيثيت من و خانواده ام را دارند.

اين گزارش حاکي است با توجه به اهميت موضوع گروهي از کارآگاهان پليس فتاي خراسان جنوبي به دستور سرهنگ حسيني رئيس پليس فتاي استان مأمور رسيدگي به اين پرونده شدند. کارآگاهان در بررسي هاي تخصصي دريافتند که فرد ناشناسي نام و مشخصات دختر جوان را در يک سايت همسريابي درج کرده است و پس از آن نيز به منظور اين که ردي از خود بر جا نگذارد تمامي امکانات رديابي را پاک کرده است اما مأموران در ادامه بررسي هاي خود سرانجام عامل ثبت نام اين دختر در سايت همسريابي را شناسايي کردند. کارآگاهان پليس فتا دريافتند که متهم از سيستم اينترنتي يکي از اداره هاي دولتي اقدام به اين عمل کرده است. بنابراين وي را در عملياتي غافلگير کننده دستگير کردند.

متهم دستگير شده نيز در بازجويي ها صراحتا به جرم خود اعتراف کرد. معاونت اجتماعي پليس در همين زمينه به مجرمان هشدار داد و گفت: سوء استفاده از اطلاعات و تصاوير شخصي ديگران در فضاي مجازي و نسبت دادن مطالب کذب و هتک حرمت افراد جرم تلقي مي شود و پليس با عاملان آن برخورد قانوني مي کند، همچنين اين معاونت به کاربران اينترنت نيز توصيه کرد که فيلم ها و تصاوير شخصي خود را به دقت نگهداري کنند و آن را در صفحات اجتماعي به اشتراک نگذارند.در همين رابطه جوان ديگري نيز عکس و مشخصات يک دختر را در فيسبوک به اشتراک گذاشته و در صفحه اي که به نام اين دختر باز کرده بود ضمن نسبت دادن مطالب غيراخلاقي به وي عنوان کرده بود که قصد دوستي و ايجاد رابطه با ديگر کاربران اينترنت را دارد.

اين گزارش حاکي است دختر جوان با مشاهده اين مطالب در فضاي مجازي به پليس فتاي استان گيلان اعلام شکايت کرد که کارآگاهان پليس در بررسي هاي فني متهم جوان را دستگير کردند. در تحقيقات بعدي مشخص شد که اين متهم با سرقت اطلاعات دختران و جعل هويت آن ها، در صفحات اجتماعي عضو شده و حتي ايميل هاي جعلي نيز به نام دختران و زنان باز کرده است و متهم با همين عناوين جعلي وارد اتاق هاي چت در اينترنت شده است و پس از گفت وگو و جلب اعتماد کاربران مرد از آن ها به منظور برقراري تماس تلفني تقاضاي شارژ تلفن مي کرده است.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI