نابغه ایرانی که حیرت همگان را برانگیخت! + تصاویر اختصاصی

وی تا ماه قبل در دانشگاه دروس فیزیک را در دانشگاه کنکوک تدریس می کرد و در حال حاضر، ریاضی و فیزیک در دانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می کند….. آلیا صبور شهروند امریکایی ایرانی الاصل است که تمام وقت در دانشگاه نیویورک تدریس می کند و به عنوان یک نابغه نام خود را در […]

وی تا ماه قبل در دانشگاه دروس فیزیک را در دانشگاه کنکوک تدریس می کرد و در حال حاضر، ریاضی و فیزیک در دانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می کند…..

آلیا صبور شهروند امریکایی ایرانی الاصل است که تمام وقت در دانشگاه نیویورک تدریس می کند و به عنوان یک نابغه نام خود را در ردیف جوان ترین استاد دانشگاه جهان ثبت کرده است. وی در سن ۱۰ سالگی در دانشگاه استونی بروک ثبت نام کرد و در ۱۱ سالگی به عنوان عضو ارکستر سمفونی راک لند به اجرای قره نی پرداخت.

صبور مدرک لیسانس خود را در ۱۴ سالگی در دانشگاه نیویورک اخذ و در ۱۸ سالگی در ۱۹ فوریه، مدرک دکترای خو را از دپارتمان تکنولوژی پیشرفته فوزیون در دانشگاه کانکوک سئول دریافت کرد.

وی تا ماه قبل در دانشگاه دروس فیزیک را در دانشگاه کنکوک تدریس می کرد و در حال حاضر، ریاضی و فیزیک در دانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می کند. او یکی از دلایل ترک دانشگاه سئول را مشکل تکلم به زبان کره ای بیان کرده است.

به گزارش آتی نیوز،صبور، اولین شهروند امریکایی است که رتبه اولین و جوان ترین پرفسور زن را در تاریخ امریکا دارا است. رکوردار قبلی جوان ترین پرفسور دانشگاه متعلق به فیزیکدان اسکاتلندی کولین مک لورین است که در سال ۱۷۱۷ در سن ۱۹ سال و ۷ ماهگی این رتبه علمی را کسب کرده بود.

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :123

چه خشکلم هست . باریک

نويسنده ديدگاه :عدالت

بهتر بود به کشور خودش خدمت میکرد نه به استعمارگران سکولار. علم بی تقوا پشیزی ارزش نداره، این هم بدونید که این یک نعمت خدادادی میباشد و همانطور که یک فرد میتواند عقب افتاده باشد فرد دیگر میتواند باهوش باشد و کاملا یک استعداد خدادادیست. این چیزها نباید زیاد انسان را تحت تاثیر قرار دهد بیشتر عملکرد فرد و خدمت او برای رضای خداوند متعال ملاک است نه هوش و نه مقام و نه ثروت هیچکدام اگر در خدمت خداوند نباشد ارزشی ندارد این را هم بدانید تمام انسانها چه با بهره هوشی پایین چه بالا در پیشگاه خداوند یکسان هستند و اتفاقا هرچقدر خداوند نعمت بیشتری به فردی بدهد انتظار بیشتری هم دارد ولی متاسفانه آنهایی که نعمت بیشتری دارند بیشتر هم به دشمنی با خدا میپردازند و آنهایی که کمتر، بیشتر به درگاه خداوند شکرگذارند و مطمئن باشید در جهان آخرت هزاران بار بیشتر از نعمتهای خداوند بهره‌مند میشوند.

نويسنده ديدگاه :Saeid

برادر عدالت ایجا نظر میدن قصه نمی نویسن که دو صفحه نظر دادی

نويسنده ديدگاه :نیما

احسنت.
به خاطر ایرانی بودنش نمیگم. به خاطر پشتکار و همتش میگم.
استعداد شگرف زیاد هست، ولی کم کسی هست که این داده خدادادی رو شکوفا کنه.
خدا او رو موفق تر بگرداند.

نويسنده ديدگاه :یلدا

باعث افتخار ما ایرانیها بخصوص خانمهاست. سعید جان داداش بی خیال. برادر عدالت خواسته ابراز وجود کنه.

نويسنده ديدگاه :عدالت

اولا شما ناراحتی نخون دوما هفت خطه نه دو صفحه سوما اگه مشکلی باشه مدیر سایت میتونه تذکر بده چهارما هیچ قانونی در مورد محدودیت کامنت گذاری در اینترنت وجود ندارد پنجما اینو اگه با دقت میخوندی بهش قصه نمیگفتی ششما تو روز روشن چرا دروغ میگی اگر نظر من با نظرت یکی نیست بجای سفسطه و جوسازی تو هم اگه میتونی نظر منطقی بذار

نويسنده ديدگاه :رهگذر

وای اینکه سرلخته

نويسنده ديدگاه :عدالت

یلدا تو اصلا به خدای متعال و اسلام اعتقاد داری که میای تهمت میزنی که من میخوام ابراز وجود کنم تو اصلا فهمیدی من چی گفتم این یادتون باشه تازه به دوران رسیده ها که اساس تشکیلات فراماسونی افراد نخبه و باهوشترین انسانها هستند که متاسفانه از هوش و علم خود در جهت منفی استفاده میکنند. برو کتاب اسماعیل رائین رو دانلود کن بشین بخون همه چی دستت میاد بهتر با علم صحبت کنیم نه تحت تاثیر جو . شماها کی به راه راست بر میگردید خدا میدونه. اینم یادتون باشه اساس و ملاک ما در کشور اسلامی ایران قران و اسلام میباشد و به کوری چشم دشمنان اسلام این دین عظیم فرمانروای دنیا خواهد شد مطمئن باشید و در اسلام هم به صراحت ذکر شده که نباید یک مسلمان به کفار خدمت کند.

نويسنده ديدگاه :هموطن

چه خوب بود که این خانوم اولا حجاب خوبی داشت ثانیا تا هموطناش هستن چرا بیگانگان ازش استفاده کنن؟

نويسنده ديدگاه :hosna

خیلی خوشحالم که یه زن تونسته تااین حدتوانا وعالم باشه امیدوارم مث انشتین که بزرگترین دانشمند ومتفکرقرن ۲۰شدایشون هم بزرگترین متفکرودانشمندقرن۲۱بشه وافتخاری هم واسه ماباشه

نويسنده ديدگاه :یک

هموطن اگه این خانوم تو ایران بود الان باید نو اوین دنیالش میگشتی. سطح علمی اوین ما هم کم از نیواورلند نداره.

نويسنده ديدگاه :یک

وی تأکید دارد که ریشهٔ ایرانی ندارد، وی در عین حال ملیت پدر و مادر خود را مساله‌ای شخصی خواند که دلیلی به بیان آن نمی‌بیند. و او خود را دانشمندی متعلق به همه جهان می‌داند.
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%87_%D8%B5%D8%A8%D9%88%D8%B1

KHAMENEI