سري جديد برنامه‌ هفت

محمود گبرلو درباره‌ي اجراي سري جديد برنامه‌ي «هفت» توسط وي گفت: در حد گفت‌وگوي اوليه به عنوان مجري «هفت» با من صحبت شده است و قرار شد طرفين مسائل را مورد بررسي قرار دهند و در صورت رسيدن به توافق، اين امر محقق شود. اين منتقد سينما و كارشناس رسانه در گفت‌وگويي با ايسنا، درباره‌ي […]

محمود گبرلو درباره‌ي اجراي سري جديد برنامه‌ي «هفت» توسط وي گفت: در حد گفت‌وگوي اوليه به عنوان مجري «هفت» با من صحبت شده است و قرار شد طرفين مسائل را مورد بررسي قرار دهند و در صورت رسيدن به توافق، اين امر محقق شود.

اين منتقد سينما و كارشناس رسانه در گفت‌وگويي با ايسنا، درباره‌ي محمد خزاعي كه گفته مي‌شود به عنوان تهيه‌كننده با اين برنامه همكاري خواهد داشت، گفت: در مورد تهيه‌كننده اطلاعي ندارم؛ در اين حد به من گفته شده كه آقاي فريدون جيراني قرار است سريال الف بسازد و نمي‌تواند كار ديگري را همزمان انجام دهد و در نتيجه قرار شده با همين تركيب و تيم برنامه‌ي «هفت» را جلو ببريم.

او تاكيد كرد: فريدون جيراني بنيان‌گذار برنامه‌ي «هفت» بوده است؛ آقاي جيراني پيشكسوت و كارگردان سينماست و اطلاعات سينمايي‌اش بالاست و من احترام زيادي براي او قائل هستم؛ حتما پيش از اجراي برنامه با او تماس خواهم كرد و اگر اجازه دهد بر جاي او خواهم نشست.

گبرلو به ايسنا گفت: فريدون جيراني با ساخت برنامه‌ي «هفت» جايگاه ويژه‌اي در رسانه براي سينما ايجاد كرد. او توانست جايگاه سينما را در تلويزيون احياء كند كه امتياز بزرگي براي برنامه‌ي «هفت» محسوب مي‌شود.

اين منتقد و كارشناس گفت: البته خودم يكي از منتقدان برنامه‌ي «هفت» هستم. مسلما با تغيير آدم‌ها سلايق تغيير مي‌كند، اما «هفت» دو هدف عمده را دنبال مي‌كند؛ كه يكي دستيابي سينماي متعالي و ارزشمند است و ديگري به عنوان يك برنامه در رسانه، مطالبات عرصه‌ي سينما را از طريق گفت‌وگو و تحليل دنبال خواهد كرد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :عدالت

این برنامه، برنامه خوبی بود ولی یک مشکل داشت و آن اینکه تا حدود زیادی بی طرف نبود و بیشتر بجای نقد منصفانه از یک جریان خاص روشنفکر حمایت میکرد البته خیلی از بحثهای این برنامه درست و منطقی بود ولی به هر حال آقای جیرانی باید این را هم در نظر بگیرند که اینجا یک کشور اسلامیست و قوانین لیبرالی و سکولاری که زایده فراماسونری هستند در این کشور جایی ندارند در خیلی از برنامه ها ایشان گفتند که پس این یک درصد یا چند درصدی که مخالف هستند نباید فیلمی باب میلشان تولید شود این درست مثل این میماند که بگوییم چون چند درصد جامعه دزد و تبهکار و معتاد هستند پس باید به آنها اجازه جرم و جنایت بدهیم جناب آقای جیرانی تمام حرفهای شما درست ولی اینجا مملکت اسلامیست و قوانین اسلامی حرف اول و آخر. اینکه در فیلمی به صورت پنهان کفر و الحاد تبلیغ میشود و ممکن است یک عده خوششان بیاید دلیل نمیشود که به آن اجازه پخش دهند خودتان بهتر میدانید که خیلی از فیلمهایی که جناح مورد تایید شما تولید میکنند چه محتوای پنهانی دارند فقط بابت نمونه چرا همیشه در فیلمهایی که وابسته به جریان روشنفکریست زن محجبه به چادر بی فرهنگ نشان داده میشود نمونه آن فیلم نارنجی پوش که اولین صحنه کلوزآپ آن از دورریختن آشغال در پارک را یک خانوم چادری انجام میدهد البته در صحنه های قبل هم دورریختن آشغال توسط مردم در ماشینها نشان داده شد ولی در هیچکدام از آنها تصویر شخصی که آشغال بیرون می‌انداخت مشخص نبود و اولین تصویری که از یک شخص نشان داده میشود به صورت واضح که آشغال در پارک میاندازد و یک کار ضد فرهنگ انجام میدهد متعلق به یک خانوم محجبه چادری بود. حالا شما اجازه نمیدی تو برنامت داریوش مهرجویی نقد شود و خودت اساس همون لیبرالیسمی که بهش معتقدی رو زیر پا میگذاری با اینکه برای شما احترام قایلم آقای جیرانی ولی بدانید افرادی هم پیدا میشوند که فقط ظاهر فیلمها را نمیبینند و بیشتر لایه های درونی فیلم برای آنها مهم است فکر میکنید ما نمیدانمیم منظور آقای مهرجویی از پاک کردن کثافات دور و برمان چیست چرا خوب هم میدانیم ولی ……. نمیشود گفت بهتر است همه به درگاه خداوند توبه کنیم و انقدر به استعمار و فراماسونها خدمت نکنیم. چه دانسته چه ندانسته.

نويسنده ديدگاه :عمار

بنام او كه نامش آرام جان است و يادش مونس روان
از زحمات آقاي جيراني بي نهايت سپاسگذارم.

اميدوارم با ورود سري جديد هفت ، صداوسيماي ما بقول استاد قرائتي از خواب ۳۲ ساله بيدار بشه.
اندكي صبر سحر نزديك است.

اللهم عجل لوليك الفرج

KHAMENEI