مهم ترین و بیشترین درصد طلاق زوجین در کشور

ایرنا نوشت:مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد مهم ترین و بیشترین درصد طلاق زوجین در کشور به دلیل بالا بودن توقعات و سطح زندگی( تجمل گرایی) است . ‘ علی اکبر محزون ‘ افزود: ۱۴۲هزار و ۸۴۱ واقعه طلاق در سال ۹۰ در این این سازمان ثبت شد […]

ایرنا نوشت:مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد مهم ترین و بیشترین درصد طلاق زوجین در کشور به دلیل بالا بودن توقعات و سطح زندگی( تجمل گرایی) است .

‘ علی اکبر محزون ‘ افزود: ۱۴۲هزار و ۸۴۱ واقعه طلاق در سال ۹۰ در این این سازمان ثبت شد که بعد از تجمل گرایی، مسایل اقتصادی، شخصیتی و جنسی از دیگر عوامل مهم طلاق در کشور بشمار می رود.

وی با اظهار تاسف از اینکه زوجین اولین راه حل برای رهایی از مشکلات در زندگی را طلاق می دانند، تصریح کرد: در گذشته خانواده ها برای حل مشکلات و پیشگیری از جدایی زوجین مداخله می کردند، اما تحقیقات نشان می دهد که زن و شوهر در عصر کنونی طلاق را بهترین راه حل می دانند.

محزون افزود: مشاوره های مناسب می تواند از واقعه طلاق زوجین پیشگیری کند.

وی بابیان اینکه میزان ازدواج های ثبت شده در سال ۹۰ ۸۷۴ هزار و ۷۹۲ مورد بود افزود: در سال گذشته بیشترین ازدواج مردان در سنین ۲۰ تا ۲۴ سال و زنان در گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال با رقم ۱۶۰ هزار و ۱۰۸ نفر به ثبت رسیده است.

محزون تصریح کرد: در سال گذشته در ۱۱ درصد ازدواج ها سن زنان بیش از مردان ،۴/۱۲درصد زوجین هم سن و ۷۶ درصد نیز مرد بزرگتر از زن بوده است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :عدالت

یکی دیگه از دلایل طلاق همین برنامه ها و سریالهای آبگوشتی درجه چندم ماهواره است که زنان را به خیانت تشویق میکند باعثه که این سریالها میتواند مثل یک بچه خردسال رو این آدمها تاثیر بذاره آخه یه آدم چقدر میتونه کم هوش باشه که بخاطره یه سریال آبگوشتی زندگیشو بپاچونه یا نگاه نکن یا اگر هم نگاه میکنی انقدر جنبتو ببر بالا که زندگیتو از بین نبری کی این فرهنگه میره بالا واقعا نمیدونم

نويسنده ديدگاه :مریم

با سلام مطالب شمارو خوندم .خوب بود ولی باید خیانت و چند همسری رو هم به دلالیل طلاق اضافه کنید.چرا یک مرد باید زن دوم و… بگیره در صورتی که همسرش هیچ مشکلی نداره؟ این چیزی جز هوس هست؟ آیا به نظر شما مردان ما در صورت گرفتن زن دوم و سوم و… عدالت رو بین زنانشون رعایت میکنند؟!
چرا یک مرد متاهل که چند فرزند هم داره باید با یک دختر مجرد که همسن دخترش هست ازدواج کنه؟
چون قانون اجازه داده؟ به خاطر جلوگیری از فسادو فحشا یا حس انسان دوستانه ؟!
پس تکلیف همسر اول و فرزندانش چیست وقتی که رها شدند به امان خدا؟

KHAMENEI