پرهزینه ترین طلاق های جهان!

ظاهرا بحث داغ مهريه، تنها در كشور ما مطرح نيست و اگرچه در بسياري از كشورها مبلغ پرداختي به خانم براي طلاق به عنوان مهريه شناخته نمي شود، اما برخي افراد بسيار ثروتمند در گوشه و كنار دنيا، ركورددار پرداخت چنين هزينه اي هستند: ۱- روپرت مرداك و آنا هزينه طلاق: ۱/۷ ميليارد دلار اين […]

ظاهرا بحث داغ مهريه، تنها در كشور ما مطرح نيست و اگرچه در بسياري از كشورها مبلغ پرداختي به خانم براي طلاق به عنوان مهريه شناخته نمي شود، اما برخي افراد بسيار ثروتمند در گوشه و كنار دنيا، ركورددار پرداخت چنين هزينه اي هستند:

۱- روپرت مرداك و آنا
هزينه طلاق: ۱/۷ ميليارد دلار

اين زوج پس از ۳۲ سال زندگي مشترك و با وجود سه بچه، در سال ۱۹۹۹ تصميم به جدايي گرفتند. روپرت مرداك سرمايه دار آمريكايي_ استراليايي و سهامدار نيوز كورپورشين در جريان اين طلاق، ملزم به پرداخت ۱/۷ ميليارد دلار به همسرش شد، تا شماره يك ليست گرانترين طلاق هاي دنيا را از آن خود كند. روپرت مرداك ۱۷ روز پس از اين طلاق با دختر بسيار جواني به نام وندي دنگ ازدواج كرد.

۲- برني اكلستون و اسلاويكا
هزينه طلاق: ۱ ميليارد دلار

اكلستون ميلياردر معروف و مديرعامل و سهامدار شركت هاي “گروه فرمول يك” در سال ۲۰۰۹ همسر خود را با هزينه اي حدود ۱ ميليارد دلار طلاق داد. البته اين مبلغ ابتدا ۴ ميليارد دلار بود كه با رضايت اسلاويكا به مبلغ ۱ ميليارد دلار كاهش يافت.

۳- عدنان خاشقچي و ثريا
هزينه طلاق: ۸۷۴ ميليون دلار

اين زوج سعودي در سال ۱۹۷۴ از يكديگر جدا شدند، اما ثريا در سال ۱۹۷۹ ادعاي مهريه ۲/۵ ميليارد دلاري از همسرش كه تاجر و دلال اسلحه بود، كرد.
عدنان و ثريا سپس در سال ۱۹۸۲ روي مبلغ ۸۷۴ ميليون دلار توافق كردند و هزينه طلاق آنها حدود ۲۰ سال به عنوان گرانترين طلاق دنيا شناخته مي شد.

۴- كرگ مك كاو و وندي
هزينه طلاق: ۴۶۰ ميليون دلار

كرگ مك كاو، يكي از سهامداران عمده شركت هاي مخابراتي و ديجيتالي مك كاو بوده كه در اواسط دهه ۹۰، تصميم به فروش كمپاني خود به مبلغ ۱۲ ميليارد دلار مي گيرد.
وندي با دريافت چنين مبلغي از همسر سابقش در ليست ۴۰۰ نفر از ثروتمندترين آمريكايي ها در مجله فوربز قرار گرفت و بخشي از سهام نيويورك تايمز را نيز خريداري كرد.

۵- رابرت جانسون و شيلا
هزينه طلاق: ۴۰۰ ميليون دلار

رابرت جانسون يكي از سرمايه گذاران اصلي شبكه تلويزيوني بي. اي. تي و اولين ميلياردر آمريكايي با اصليت آمريكايي_ آفريقايي بوده است.
اين زوج پس از سه دهه زندگي مشترك در سال ۲۰۰۰ تصميم به جدايي مي گيرند و هزينه طلاق آنها براي مدتها سوژه رسانه ها مي شود. شيلا اندكي بعد با قاضي دادگاه طلاق خود ازدواج مي كند.

۶- رومان آبرامويچ و ايرنيا
هزينه طلاق: ۳۰۰ ميليون دلار

رومان آبرامويچ ميلياردر و مالك باشگاه چلسي بايد وكلاي بسيار زبده اي داشته باشد كه از هزينه طلاق نصف دارايي اش (طبق قانون طلاق روسيه) كه در آن زمان حدود ۱۸ ميليارد دلار بود، تنها با ۳۰۰ ميليون دلار از همسرش جدا شد.
رومان در زمان طلاق، شانزدهمين مرد ثروتمند جهان بود. ايرنيا اين ۳۰۰ ميليون دلار را به صورت املاكي در انگليس و مسكو و يك هواپيماي شخصي دريافت كرد.

۷- مايكل پولسكي و مايا
هزينه طلاق: ۱۸۴ ميليون دلار

مايكل پولسكي مالك و رئيس شركت اينونرژي يكي از شركتهاي پيشرو در صنعت انرژي هاي پاك در سال ۱۹۷۵ با مايا ازدواج كرد و در سال ۱۹۷۶ تنها با سرمايه ۵۰۰ دلار به آمريكا مهاجرت كرد. وي پس از موفقيت هاي شغلي چشمگير، در سال ۲۰۰۳ همسرش را طبق قانون تقسيم مساوي اموال، طلاق داد.

۸- مايكل جردن و جوانتيا
هزينه طلاق: ۱۶۸ميليون دلار

مايكل جردن از مشاهير بسكتبال آمريكا با همسرش ۱۷ سال زندگي كرد، اما در سال ۲۰۰۶ از وي جدا شد. همسرش خانه ۱۶۸ ميليون دلاري جردن را در ازاي هزينه طلاق، گرفت.

۹- نيل دياموند و مارسيا مورفي
هزينه طلاق: ۱۵۰ ميليون دلار

ظاهرا ۲۵ سال زندگي مشترك براي در كنار هم ماندن و زندگي تا آخر عمر با يكديگر كافي نبود. مارسيا پس از خبرهايي كه مبني بر خيانت همسرش منتشر شد، تصميم به طلاق از او گرفت، البته هزينه طلاق اين زوج هيچگاه به طور رسمي اعلام نشد، اما دياموند يكبار طي يك مصاحبه به پرداخت ۱۵۰ ميليون دلار اشاره كرد.

۱۰- تايگر وودز و الين نوردگرن
هزينه طلاق: ۱۱۰ ميليون دلار

تايگر وودز قهرمان ورزش گلف جهان در سال ۲۰۰۴ با الين نوردگرن ازدواج كرد و در آگوست ۲۰۱۰ از او جدا شد.

۱۱- گرگ نورمن و لورا اندرسي
هزينه طلاق: ۱۰۳ ميليون دلار

گرگ نورمن بازيكن گلف استراليايي نيز در سال ۲۰۰۶ به ازدواج ۲۵ ساله خود، خاتمه دادند.
نورمن پس از آن، با يكي از قهرمانان تنيس با نام كريس اورت ازدواج كرد كه ازدواجشان بيش از ۱۵ ماه نيز طول نكشيد.

۱۲- استيون اسپيلبرگ و امي ايرونيگ
هزينه طلاق: ۱۰۰ ميليون دلار

استيون اسپيلبرگ كارگردان، تهيه كننده و فيلمنامه نويس آمريكايي و برنده ۳ جايزه اسكار، اولين بار در سال ۱۹۸۴ امي ايرونيگ بازيگر را ملاقات كرد، اما اين ازدواج چندان به طول نينجاميد و اين زوج در سال ۱۹۸۸ تصميم به جدايي گرفتند. در آن زمان ايرونيگ مالك نيمي از دارايي اسپيلبرگ شد.

۱۳- سامنر و فيليس رد استون
هزينه طلاق: ۱۰۰ ميليون دلار

ازدواج ۵۲ ساله اين زوج نير سرانجام خوشي نداشت.
سامنر مالك و مدير شركت هاي بزرگي چون وياكام بوده كه فاصله زيادي بين اين ۱۰۰ ميليون دلار پرداختي با سرمايه ۱/۵ تا ۲/۵ ميليارد دلاري او وجود دارد. سامنر اما در ازدواج دوم خود ديگر حواسش جمع شده بود و توافق نامه اي را با همسرش جديدش امضاء كرد تا دوباره مجبور به پرداخت چنين مبالغ هنگفتي نشود.

۱۴-  گاي ريچي
هزينه طلاق: ۹۲ ميليون دلار

طلاق گای ریچی علاوه بر قرار گرفتن در فهرست گرانترين ها از اين نظر جالب بود كه اين مبلغ از طرف مدونا به شوهرش پرداخت شد.
در واقع، مدونا اولين زني بود كه پس از طلاق به همسر سابقش نيز پول مي پردازد.

۱۵- هريسون فورد و ملينا متيسون
هزينه طلاق: ۸۵ ميليون دلار

هريسون فورد بازيگر آمريكايي و از چهره هاي قديمي هاليوود و همسرش، پس از ۱۸ سال زندگي مشترك و تشكيل يك خانواده چهار نفره در سال ۲۰۰۴، از يكديگر جدا شدند.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ |
KHAMENEI