تسخیر میدان انقلاب توسط رژیم اشغالگر قدس!

آن روز هم مانند برخی روزها سوار بر اتوبوس (بی آر تی) مسیر میدان آزادی به سه راه تهرانپارس را می پیمودم  که درحساسترین نقطه مسیر متوجه موضوع عجیبی شدم به گونه ای که تاکنون ذهن من را به خود مشغول کرده است. آخر این نقطه همیشه برایم خاطره انگیز و غرورآفرین و یادآور شکوه […]

http://rezayazdi.persiangig.com/enghelab/22.jpg

آن روز هم مانند برخی روزها سوار بر اتوبوس (بی آر تی) مسیر میدان آزادی به سه راه تهرانپارس را می پیمودم  که درحساسترین نقطه مسیر متوجه موضوع عجیبی شدم به گونه ای که تاکنون ذهن من را به خود مشغول کرده است. آخر این نقطه همیشه برایم خاطره انگیز و غرورآفرین و یادآور شکوه و عظمت این امت بوده  و شور و خروش و غرور و غیرت  این ملت در آن به تصویر کشیده شده  است، شاید حدس زده باشید که منظورم کجاست… به ادامه مطلب بروید …

بله، میدان انقلاب اسلامی تهران و مجسمه آن که در عین سادگی و بی ریایی در بر دارنده مفاهیم بلندی بود.

این میدان فقط متعلق به تهرانی ها نیست و میدانیست متعلق به همه ایرانیان و تا به یاد داریم همیشه میعادگاه صحنه های باشکوه برای ملت بزرگ ما بوده است.

از روزی که ایجاد تغییرات در این میدان شروع شد با حساسیت ویژ ه ای موضوع را پیگیری میکردم زیرا با برداشتنه شدن مجسمه این میدان که اهمیت آن را شرح دادم نگران سرنوشت مبهم آن بودم.

اما  همیشه با خود میگفتم که با وجود اینهمه هنرمند متعهد و با ذوق انشاالله طرح و نقشه ای به مراتب بهتر و انقلابی تر در این میدان اجرا خواهد شد.

کار ساخت میدان از یک سازه منحنی وار شروع شد! که برخی نقل قولها مدعی هستند  این فرم نماد هنر ایرانیان است البته این موضوع نیازمند مراجعه به فرهنگ معماری ایرانی و بررسی فرمهای بکار رفته در آن است تا میزان قرابت آنها را با فرم سازه مذکور مشخص نماید.

به راستی اگر عزیزان متولی، اینقدر نگران فرمهای اصیل ایرانی هستند چرا در مورد فرم هرمی مثلثی جدید مجلس شورای اسلامی نگران نیستند و آیا میشود بفرمایند که این فرم در کجای فرهنگ معماری ما جا دارد؟!(فرمی که ما را به یاد هرمهای ماسونی می اندازد)

بگذریم اما اصل ماجرا از آنجایی آغاز شد که نماکاری و نازک کاری سازه مذکور آغاز گردید.زیرا مفاهیم و نماد های اصلی آرام آرام خود را از نقشه های روی کاغذ  به صحنه دیدگاه مردم و عرصه عمومی کشاندند؛ و من در کمال ناباوری شاهد خود نمایی ستاره شش پر اسراییل در پوشش سازه مذکور بودم.

که البته تصویر یک گل پنج پر در وسط آن دیده میشود.ستاره هایی که در کنار هم چیده شده اند و کل سطح سازه میدان را پوشش داده اند.

من از طرح گلها و میزان ارتباط آنها با نام میدان انقلاب اسلامی میگذرم و اینکه این گلها با وجود داشتن مفاهیم زیبا میزان قرابتشان با موضوع طرح به چه میزان است؟!

آنچه امروز در میدان انقلاب اسلامی به چشم می آید ستاره شش پری است که در قلب پرچم نحس رژیم غاصب اسراییل جای گرفته است و برای صهیونیست ها دارای مفاهیم ویژه ایست این موضوع برای بسیاری روشن است.

اما شاید به دلیل بی اطلاعی یا  بی توجهی هنرمند طرح  و مسؤلین مربوطه موضوع به این آشکاری مورد غفلت واقع شده و با کمال تاسف بعد از اجرایی شدن و صرف هزینه هایی از بیت المال مسلمین شاهد خودنمایی این نماد منحوس هستیم.

توجه شما را به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری  در ارتباط با استفاده از نماد ها در هفدهمین اجلاس سراسرى نماز(۱۳۸۷/۰۸/۲۹ ) جلب میکنیم:

“صهیونیستها هر نقطه‏ى دنیا كه خواستند یك ساختمانى بسازند، آن علامت نحس ستاره‏ى داوود را سعى كردند یكجورى رویش تثبیت كنند. كار سیاسى‏شان اینجورى است.”

حال باید پرسید  آیا علایم و نمادهای رایج در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما جوابگوی نیاز طراح در بر آوردن خواسته های طراحی اش نبوده که او را بر آن داشته  از این نشانه استفاده کند!؟ ستاره هشت پرکه در اکثر بناهای فرهنگی و اصیل ایرانی بکار رفته ایرانی تر و اسلامی تر است یا ستاره شش پر؟

در آخر امیدواریم مسولیین فرهنگی ما هوشیارانه تر نسبت به اتفاقات فرهنگی جامعه برخورد کنند تا شاهد اینگونه بی دقتی ها – که امیدواریم سهوی باشد –  نباشیم و به گونه ای رفتار نکنیم که بعد از اینکه کار از کار گذشته در صدد جبران برآییم.

منبع: آنتی مثلثیزم

۱۵ مرداد ۱۳۸۹ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :nadiya

میدونی تو تنها که به این موضوعها پی نمیبری؟!البته من خودم یه مدت دنبال پیدا کردن رابطه بین اعداد بودم که همش چشم به پلاک ماشینها بون یا مثلا هر شماره تلفن اینور و اونور و کلا چشمم با اولین نگاه شروع به تفکیک میکرد و به رابطه میرسید…میدونی چشم تو به این اشکال عادت کرده پس نباید انتظار بره که هر کسی از اونجارد بشه این رابطه رو پیدا کنه…ولی بهت تبریک میگم..منم از این به بعد بیشتر دقت میکنم…عاشق موضوع وبلاگت شدم…نمیدونم درسته یا گول خوردم…ولی پیگیرم…مرسی
همیشه مهربان بمان…به منم سر بزن…

نويسنده ديدگاه :نگار

جدا چی کار باید کرد/؟

نويسنده ديدگاه :محسن

سلام دوست عزیز
ممنون بابت زحمتی که کشیدی
من مسیرم همیشه از انقلاب هستش و تا حالا خیلی فکر کرده بودم که این طرح چی هستش،اما به چیزی نرسیدم تا الان
من یه مدتی هستش که در مورد شیطان پرستی و نماد ها مطالعه میکنم / کاملا نیز حرف های شما رو قبول دارم
واقعا موفق باشین
این مطلب رو من تو همه جا تبلیق میکنم
اما اگه لطف کنید چند تا عکس هستش که نمیاد.اگه میشه تو یه جا دیگه آپلود کنید

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

خدا رو شکر که از وب ما این موضوع رو متوجه شدید…

نويسنده ديدگاه :Hura

ولی تا اونجایی که من می دونم ستاره چهار پر (مثل آرم ناتو)و ستاره هشت پر نمونه های قدیمی تر این ستاره مثلا داود هستن که نمونه شش پر بعدا جای اون دو تا رو گرفته.

نويسنده ديدگاه :دوست

عد از ذکر علامات و اعداد مورد استفاده در فراماسونری، ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برای تطبیق علامت های مذکور بر گروه ها و افراد، باید همواره با احتیاط برخورد کرد. زیرا در بعضی از مواقع، علامت ها و لوگو های بعضی از شرکت ها و سازمان ها در نقاط مختلف جهان، شبیه به علامت های فراماسونری هستند، اما همواره نمی توان به این سازمان ها برچسب ماسونی بودن زد. برای مثال بسیاری از شرکت ها و کانال های تلویزیونی و ماهواره ای از نماد چشم در لوگوی خود استفاده می کنند که این چشم، نماد بیننده و مخاطب تلویزیونی است و این مطلب کاملاً منطقی و قابل فهم است. بنابراین در این حالت، چشم موجود در لوگو های مذکور، نشان دهنده ی ماسونی بودن این کانال ها نیست. همچنین چشم پزشکی ها و عینک سازی هایی که در تبلیغات خود از علامت چشم استفاده می کنند نیز ماسونی نیستند، چرا که حرفه ی آن ها در ارتباط با چشم می باشد. از سوی دیگر در بعضی از تصاویر هنری و معماری، ممکن است در اثر روی هم افتادن خطوط، تصاویر متعددی شبیه به ستاره ی شش گوش و ستاره ی پنج گوشه ی معکوس پدید آید که این تصاویر نیز غیرعمدی بوده و نشان دهنده ی فراماسون بودن معماران این بناها نیست. لبته در این بین بعضی علامت ها هستند که اختصاصاً و عمدتاً ماسونی هستند و تا حدود زیادی می توانند ماسونی بودن افراد و شرکت ها و سازمان های مرتبط با خود را نشان دهند. برای مثال علامت پرگار و گونیای ماسونی (نه پرگار تنها و یا گونیای تنها)، علامت بسیار اختصاصی ماسون ها است. همچنین علامت هرم و چشم (نه هرم تنها یا چشم تنها) نیز یک علامت بسیار اختصاصی برای گروه های ماسونی است.

از سوی دیگر اگر گروهی از علامت های فراوان و متعدد فراماسونری استفاده بکند نیز به احتمال قوی یک گروه ماسونی می باشد. به همین صورت، گروهی که علایم ماسونی را بدون هیچگونه قرینه ی منطقی به کار می برد نیز به احتمال زیاد یک گروه ماسونی است. برای مثال، نماد چشم جهان بین که در لژ ها استفاده می شود نیز یک نماد کاملاً ماسونی می باشد؛ چرا که در لژها هیچ عملیات چشم پزشکی و تصویربرداری انجام نمی شود که بتوان نماد چشم جهان بین را به آن ربط داد.

در هر حال باید این مطلب را همواره به یاد داشت که صرف دیدن یک علامت شبیه به علایم ماسونی، نباید سریعاً به افراد و سازمان های مرتبط با علامت، برچسب ماسون بودن زد و برای رد یا تأیید این مسأله، باید تحقیقات بیشتری انجام داد.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

در مورد این پست شاید دوستان کمی زیاده روی کرده اند اما فکر نکنم به کسی اَنگ ماسونی بودن را زده باشند

نويسنده ديدگاه :سجاد

سلام دوست عزیز .من این دقت و تیز بینی شما رو تحسین می کنم ام در باره بعضی مسایل خیلی تند رفتی تا حدی که به جهالت می کشد .مثلا من بیام بگم چرا جلو خونت ۳۳ کاشیه .می بینید خنده دار باضی در نیاورید یا اینکه زبانم لال اعوذ بالله چرا خدا ساختار قند DNAرا پنتوز(۵ کربنه) مشابه علایم شیطان پرستی ساخته است.من نه ادعا دارم نه سایت نویسم اما مدافع اسلام قرآن شیعه مهدی و عترت پیامبرم پس تورو به آن مرد خدا دست از فکاهی نویسی بردارید مشکل فراماسونی و شیطان پرستی بزرگتر از شمارشها ۳۳ و ۱۳ و.. است

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

بهرحال هر ورود تفکری یه مراحلی داره…ما فعلا تو مرحله ورود نمادها هستیم…
خیلی از غزیزان از دجــــــال یا فراماسون هیچی نمیدونند در حالی که ما سعی در شناساندن به این افراد داریم…
از شمـــــــــــــا هم خواهش میکنم برای ترویج این مطالب به بنده و همکارانم کمک کنید….

نويسنده ديدگاه :الگوریتم 42747

از توهمات احمقانت خندم میگیره v

نويسنده ديدگاه :jyfsrc

rOpgC9 lpeyrlpozdwe, [url=http://fvpymikwjdmu.com/]fvpymikwjdmu[/url], [link=http://mkvfmrcgedli.com/]mkvfmrcgedli[/link], http://kgzolqzstzpw.com/

نويسنده ديدگاه :رها

حاج امیر من طراح این میدون رو یکم میشناسم.
خدایی می گم فکر نکی الآن تحت تاثیر این مطلب دارم این رو میگم ولی این آقاهه یه جوراییه. نمی دونم اعتقاداتش چیه ولی در این که شیفته ی غربه و اینا شک ندارم .

نويسنده ديدگاه :ببgdfgfd

واقعا که !!

نويسنده ديدگاه :جواد

پس لابد شبکه ۴ تلویزیون هم آره… که علامتش یه جورایی هشت پره

نويسنده ديدگاه :سارا

باید بهتون بگم حقیقت چیزیه که کسی باورش نمیکنه و نه تنها توی تلویزیون توی تمامه سازمانها ماسونها وجود ولی خوب معلومه نمیان جار بزنن اینقدر ساده نباشید چون تاسیس کننده های اول تلویزیون ماسون!!!!! بودن

نويسنده ديدگاه :همت

با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
به نظر بنده کسانی که در رابطه با رد طرح میدان انقلاب سخن گفتند فیلم مستند ۵۲ قسمتی ظهور را که توسط چند جوان آمریکایی ساخته شده را ندیده اند که اگر دیده بودند قطعاً نظرشان عوض می شد.
نمی دانم اینان خواب هستند که اگر خواب باشند با کوچکترین تذکری باید از خواب بیدار شوند و یا خود را به خواب زده اند که اگر اینگونه با شد آنان را نمی توان از خواب بیدار کرد زیرا خواب نیستند و فقط چشمان خود را بسته اند و در صورتی که وسط میدان انقلاب مجسمه ای از یک بز تک شاخ و یا گونیا،پرگار و یا هرمی تک چشم ساخته می شد منکر ماسونی بودن آن هم بودند.
خوب است به موارد نشانه های ماسونی در ایران توجهی کنید :
مرقد امام ، ایستگاه مترو تهران ، میدان مطهری سمنان و و و و ….
که با نفوذ بیشتر ، نمادها هم بیشتر می شود

نويسنده ديدگاه :ahmad

salam
shayad tarsim oon setareye 6 par vasate meydane azadi bare ine ke ma oona haro zire pamoon hes konim chon shoma midoonid ke mishe roye meydane azadi kamelan ghadam zad va kasi ham joloye shoma ro nemigire az in jahat ham mishe negah kard
mamnoon az sitetoon

نويسنده ديدگاه :ahmad

dar morede nazare sara ham bayad begam 2roste ke to telvisione ma ham namade masoni peyda mishe ama setareye 8 par namade eslamie na namad masoni oon setareye 6 pare ke namade masonie

نويسنده ديدگاه :علیرضا

من تهران بودم همین الآن بیل و کلنگ رو برمیداشتمو یه ستاره ای براشون می ساختم که حالشو ببرن

نويسنده ديدگاه :سمیه

لازم است با این مسائل برخورد جدی شود ویک طرح اسلامی برای ان ساخته شود تاماسونر غلطهای زیادی نتواند بکندازهمین حرکتها برای تسلط کامل استفاده می کنه

نويسنده ديدگاه :الهام

جواد و سجاد عزیز من مدت زیادیه که روی این مسائل مطالعه ی تخصصی دارم. به نظرم اگر زود قضاوت نکنید بهتره… من هم قبلا با شما هم عقیده بودم… ولی با یکم مطالعه و تحقیق بی طرفانه همه چیز عوض شد… موفق باشید..
چه دعایی کنمت بهتر از این که خدا پـــنجره ی باز اتاق تو شود.

نويسنده ديدگاه :Amirhossien

با عرض سلام
نظرات را خوندم. خوشحالم که مردم با دیدگاه های مختلف خود سعی دارند به سؤالات اطراف خود پاسخ دهند
ولی نظر من این است که چرا با وجود نمادهای زیادی از معماری درایران طرحی انتخاب و پیاده سازی شده است که بیش از همه ذهن ها را به فراماسون ها سوق می دهد
برکسی پوشیده نیست که ما طرح های زیادی داریم که با یک نگاه می تواند ذهن را به اصالت و قدمت تمدن به ایران برمی گرداند برای مثال نشانه ی فروهر و … و …
چرا همچین طرحی بین این همه طرح انتخاب شده است؟!!!
چرا در تازگی معماران ایرانی به مثلث و ستاره و…علاقه مند شدند
مگرمحدودیت طرح بندی وجود دارد؟

نويسنده ديدگاه :101214

سلام.
به عنوان یه ادمی که تو دانشگاه سراسری تهران معماری خونده می گم طرحی که رو میدون انقلاب زده شده امکان ۱درصد می ره که تصادفا در انتها به این شکل دراومده باشه.
ما خودمون طراحیم و می فهمیم چه خبره.
یه همچین طرحی بلاشک از روی پلان و طرح از بالا طراحی شده نه از نما.
و در این حالت امکان کشیدن ستاره شش پر!!!!!!!!!!
اخه شما قاضی اون گل هایی که وسط شش پرهاست بیشتر به گل های لباس سیسمونی می خوره یا مهم ترین میدان ایران؟
دوست داشتین یه اماری از گل شبدری هم بگیرین تا بفهمین چه خبره.
اصلا اگر به صورت تصادفی هم به این نتیجه رسیده باز هم در میدان انقلاب مهم ترین شهر ایران اسلامی چنین طرحی به هیچ عنوان قابل قبول نبود.بود؟
ضلع جنوب غربی میدون فردوسی رو هم با اون هرم بالای ساختمونش یه نیم نگاهی بندازین که اون هم از لحاظ طراحی معماری هیچ کاربرد مخصوصی جز یه نماد نداره اون بالا وگرنه هر حجم دیگه ای رو می شد زد.
طرف میدون آرژانتین هم نرین که واویلاس.
بعد این همه پرحرفی خواستم اولین نفری باشم که خبر تخریب میدون انقلاب بعد از چندین وقت تلاش یه عده از دوستان در همین لحظه ای که دارم کامنت می ذارم رو بهتون بدم.
بعد به نتیجه رسیدن این موضوع به این نتیجه می رسیم که باور کنید اگر پای حرف های حقمون وایستیم جوابش رو هم می گیریم.

نويسنده ديدگاه :سید محمد

سلام

تمام عکسهایی که توی مطلب استفاده کردید فیلتر هستند غیر از ۲ تاشون، اینهمه سایت مفید و مناسب توی سایت پیوندها معرفی شده برای چی از عکس های سایت های معاند صهیونی و ضد انقلاب استفاده میکنید؟

التماس دعا

KHAMENEI