این مستند را از شبکه مستند حتما ببینید

مستند سينمايي « فيدل» به كارگرداني استلا براوو و برگزيده بهترين فيلم مستند از جشنواره اوربان و جشنواره فيلم تورنتو جمعه از شبكه مستند سيما پخش خواهد شد. در توضيح اين مستند كه نگاهي نو به زندگي فيدل كاسترو دارد آمده است : فيدل براي عده اي اسطوره مردم فقير و ناتوان است و براي […]

مستند سينمايي « فيدل» به كارگرداني استلا براوو و برگزيده بهترين فيلم مستند از جشنواره اوربان و جشنواره فيلم تورنتو جمعه از شبكه مستند سيما پخش خواهد شد.


در توضيح اين مستند كه نگاهي نو به زندگي فيدل كاسترو دارد آمده است : فيدل براي عده اي اسطوره مردم فقير و ناتوان است و براي عده اي ديگر ديكتاتوري ستمگر. از او غالبا به عنوان چهره ماندگار دوران گذشته ياد مي شود و برخي او را هنوز ناجي خود به شمار مي آورند و به آن احترام مي گذارند.

« فيدل» مستندي تركيبي است از آخرين اخبار در مورد كاسترو و يك مصاحبه منحصر به فرد با او كه نگرشي جديد نسبت به كاسترو چه به عنوان رهبري كه با دنياي بعد از كمونيسم شوروي روبروست و چه به عنوان مردي كه به دوره كودكي و گشت و گذار با دوستانش ياد مي كند به مخاطب مي دهد و شامل مصاحبه با افراد سرشناسي چون نلسون ماندلا ، محمدعلي ، هري بافونت ، آليس واكر ، تد ترنر و آرتور شلسينگر با كاسترو است.

از عوامل اين مستند جذاب مي توان به استلا براوو ( نويسنده و كارگردان) ، روبرتو شيلي و كوين كيتينگ ( تصوير برداران) ، فرانك فرناندز( موسيقي) اشاره كرد.

« فيدل » محصول ۲۰۰۰ كوبا و امريكا است و جمعه ، ۱۹ اسفند ، ساعت ۱۶ به مدت ۹۰ دقيقه از شبكه مستند سيما پخش مي شود.

۱۶ اسفند ۱۳۹۰ |
KHAMENEI