مستند رازهای اهرام مصر ۲۰۱۸

اهرام مصر یا اهرام ثلاثه مصر که جزو ۷ عجایب هفتگانه دنیا میباشد. این بار مستندی اسرارامیز ببینید درباره اهرم مصر Egyptian pyramids

برای اولین بار، باستان شناسان نشانه ای از اهمیت مهم از شمال Luxor، یک شهر در مصر بالا بود. آنها شواهدی از یک رمپ کج شده با دو مجموعه از مراحل کشف کرده اند و تعداد زیادی از postholes، در هر دو طرف، که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای بلند کردن بلوک از یک معدن، از طریق یک سورتمه حمل شده است.

این پهپاد ۴۵۰۰ ساله ممکن است برای ساختن Pyramid بزرگ، شناخته شده به عنوان یکی از قدیمی ترین سازه های ساختمانی در جهان، برای فرعون، Khufu استفاده می شود.

این ادعا شده است که با کمک کارگران و طناب ها، پست های چوبی باعث بالا رفتن سورتمه می شود. طناب های مرتبط با سورتمه چیزی شبیه یک “نیروی ضرب” عمل می کنند و باعث می شود تا راه آهن به سمت رمپ حرکت کند.

“این سیستم از یک رمپ مرکزی متصل شده توسط دو راه پله با حفره های متعدد است. با استفاده از یک سورتمه که یک بلوک سنگ را حمل کرده بود و با طناب به این پست های چوبی متصل بود، مصری های باستانی توانستند بلوک های آلابستر را خارج از معدن یانیس گوردون، مدیر اجرایی مشترک در هاتوبن، گفت: “در دامنه های بسیار شیب دار ۲۰ درصد یا بیشتر است”.

بنابراین، محققان و دانشمندان متوجه شدند که این یک سیستم ویژه برای حرکت و کشیدن بلوک های ساختمان و مجسمه ۲٫۵ تن هرم، در بیش از ۸۰۰ کیلومتر در سراسر کویر، از Aswan در جنوب مصر به Giza در شمال است.

همچنین ممکن است کارگران احتمالا ظرفیت کمتری از آب را در سراسر ماسه ریختند تا اصطکاک کشویی را محدود کنند تا کار دستی را کاهش دهند.

طبق اعلام وزارت مصر باستانی، هفته گذشته این سیستم “منحصر به فرد” در پشت رمز و راز Pyramid بزرگ بود که ۱۳۹ متر ارتفاع (۴۵۶ فوت) بود. این نیز احتمالا اولین بار است که باستان شناسان شواهد فیزیکی در مورد استفاده از یک سیستم حمل و نقل بزرگ که برای ساختن هرم ساخته شده است کشف کرده اند/evolving-science

دانلود مستند آشکارسازی اهرام مصر

دانلود مستند Egyptian pyramids لینک کمکی

۲۳ آبان ۱۳۹۷ |
KHAMENEI