نظارت کرملین و سرویس امنیت فدرال روسیه بر کانال های تلگرام

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، به business newspaper گفت که کانالهای تلگرام توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نظارت دارند.

رسانه themoscowtimes نوشت : با این حال سخنگوی کرملین پسکوف نظر شخصی خود را ابراز کرد و گفت که بسیاری از کانال ها مطالب بی‌ارزش را منتشر می کنند.

به گفته وی، سرویس های فدرال امنیت (FSB)، وزارت دفاع و وزارت کشور نیز از کانال های Telegram به لحاظ سیاسی مطالب‌شان را نظارت می کنند.

گفته می شود حدود ۲۰۰ کانال تلگرام در یک سرویس نظارت بر رسانه های کرملین “Katyusha” به فارسی کاتیوشا که در سال گذشته توسط کرملین خریداری شد، شامل می شود.

با توجه به گفته‌های مدیرعامل شرکت “Katyusha” که شرکت فن آوری مستقر در مسکو را طراحیکرده است، بیش از ۲۰،۰۰۰ رسانه را با این سرویس نظارت می‌کند.

همچنین سرویس خبری وزارت امور خارجه اعلام کرد نظارت روزانه آن‌ها شامل وبلاگ ها و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است.

این روزنامه گزارش داد که دفتر دادستانی کل و VTB دولتی (Vneshtorgbank) کانال های سیاسی تلگرام را در قسمت نشریات مکتوب شامل نکرده اند، بلکه آنها را به صورت آنلاین نظارت می کنند.

پائول دروف، موسس و مدیر عامل شرکت Telegram، به روزنامه شهیر روسیه (Moskovskiye Vedomosti) گفت که همکاری با مقامات داخلی روسیه برای کانال های تلگرامی ندارد و تمام اخبار کذب در این خصوص را غیرواقعی خواند.

۴ مهر ۱۳۹۶ |
KHAMENEI