سردار حاج احمد غلامی به شهادت رسید

سردار احمد غلامی یکی از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری و دفاع از حرم حضرت زینب(س) در حلب سوریه به شدت مجروح شده و پس از چند ساعت به شهادت رسید.

«حاج احمد غلامی» از در نخستین روزهای تشکیل سپاه پاسداران، به سال ۱۳۵۸ شمسی، به این نهاد پیوست و در گردان ۲ «پادگان ولی عصر» (عج) به نبرد با ضدانقلاب و بعدها، متجاوزین بعثی مشغول شد.

پس از تشکیل «تیپ ۲۷ محمد رسول الله» (صلوات الله علیه) توسط «حاج احمد متوسلیان»، او در عملیات «فتح المبین» و «الی بیت المقدس» به عنوان یکی از فرماندهان گردان‌های رزمی، تکلیف جهادی خود را به انجام رساند. پس از تشکیل «تیپ سیدالشهدا»(صلوات الله علیه) توسط شهید «حاج علی موحد دانش»، «حاج احمد» با دعوت آن سردار شهید، به یگان مزبور ملحق شد و پس از آن که شهید «کاظم نجفی رستگار» فرماندهی «تیپ سیدالشهدا»(صلوات الله علیه) را به دست گرفت، ایشان به عنوان «قائم مقام فرماندهی تیپ» (که مدتی بعد به لشکر ارتقا پیدا کرد) منصوب شد.

«حاج احمد غلامی» در ماه‌های پایانی سال ۱۳۶۳ شمسی، پس از تغییر و تحولات گسترده در سازمان «لشکر سیدالشهدا» (صلوات الله علیه)، به همراه جمعی از هم رزمانش در آن یگان، ماموریت یافت که «تیپ مستقل شهید بروجردی» را تشکیل دهد. این سردار شهید، تا پایان جنگ، فرماندهی آن تیپ مستقل را (که بعدها به تیپ ۱۱۰ خاتم الانبیاء» تغییر نام یافت) بر عهده داشت.

سردار مدافع حرم حاج احمد غلامی، علی رغم تلاش پزشکان از کما بیرون نیامد و روحش به ملکوت اعلی پیوست.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ |
KHAMENEI