واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به قضاوت فغانی در فینال المپیک

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از قضاوت فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو از سوی داوران ایرانی به تمجید از آنها پرداخت.

شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از قضاوت تاریخی علیرضا فغانی، داور بین‌المللی کشورمان در فینال رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ به تمجید از او و کمک‌های ایرانی پرداخت.

رئیس AFC گفت: در نگرش و آینده نگری کنفدراسیون فوتبال آسیا اهداف مشخصی برای پیشرفت سطح AFC در سطح جهان وجود دارد. این اهداف به هیچ وجه تنها در تیم‌ها و بازیکنان ختم نمی‌شود بلکه حیطه داوران را نیز در بردارد. این دستاورد اخیر داوری در قاره آسیا و انتخاب فغانی به عنوان داور فینال رقابت‌های المپیک نشان دهنده پیشرفت داوری آسیا است.

وی افزود: اطمینان دارم که در آینده نزدیک شاهد قضاوت فینال جام جهانی از سوی داور آسیایی خواهیم بود. این دستاورد نمونه برای تمام داورانی است که تلاش می‌کنند تا به سطح بالایی برسند.

شیخ سلمان در پایان عنوان کرد: به عنوان نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمام داوران آسیایی که در رقابت‌های المپیک فعالیت کردند، تبریک می‌گویم و به نوبه خودم قضاوت عالی نمایندگان آسیا در المپیک را افتخاری بزرگ می‌دانم.

فغانی با قضاوت دیدار فینال المپیک ریو ۲۰۱۶ به عنوان اولین داور آسیایی شناخته شد که افتخار قضاوت فینال این رقابت‌ها را داشته است.

/ مشرق نیوز

۲ شهریور ۱۳۹۵ |
KHAMENEI