پرداختن به مسئله شعیب بن صالح مهم است ؟

سوال : چه ضرورتی بر مطرح کردن دکتر به عنوان مصداق شعیب بن صالح وجود دارد؟ آیا این معرفی کردن در نزدیکی ظهور تاثیر گذار است؟ آیا این معرفی کردن زمینه سازی برای ظهور است؟ آیا این معرفی کردن عامل تفرقه بین مومنین و عامل تشنج و التهاب در جامعه نمیشود؟ پاسخ : اول آنکه […]

احمدي نژاد،شعیب بن صالح

سوال :

چه ضرورتی بر مطرح کردن دکتر به عنوان مصداق شعیب بن صالح وجود دارد؟

آیا این معرفی کردن در نزدیکی ظهور تاثیر گذار است؟

آیا این معرفی کردن زمینه سازی برای ظهور است؟

آیا این معرفی کردن عامل تفرقه بین مومنین و عامل تشنج و التهاب در جامعه نمیشود؟

پاسخ :

اول آنکه یقینا گوش به فرمان سیدخراسانی بودن برهان و دلیلی روشن تر و مستحکم تر و کاملتر است . اما اگر گوش به فرمان سیدخراسانی باشیم و سردار او را نشناسیم و عمدا و سهوا تیرهای بدبینی و تهمت ناروا به سمت او روانه کنیم آیا به نوعی ناخواسته و از روی جهل با سید خراسانی در نیفتاده ایم ؟

 

دوم آنکه اگر بنا بود شناختن شعیب ضرورتی نداشت چرا حدیث معصوم در بیان ویژگی های حتی بدنی او این قدر کامل و با جزئیات بیان شده است. می دانیم شخصیتی مانند نفس زکیه که قتل او آخرین حلقه ی علائم ظهور است نیز در روایات آمده است . اما درباره نفس زکیه هیچ مشخصه ای ذکر نشده است . این بدان معناست که دانستن و شناخت مصداق نفس زکیه نمی تواند راهگشای شیعیان منتظر باشد و اما وقتی حدیث با این جزئیات به بیان شعیب پرداخته به معنای آن است که ما باید نقش ویژه ای در شناخت او داشته باشیم و او را یاری کنیم و این هدایت خاص ائمه اطهاربرای ما است و یقینا شناخت کامل شعیب سبب یاری بیشتر سیدخراسانی می شود .

چه کسی می تواند ادعاکند گوش به فرمان و محب سید خراسانی ست اما به سرداری که یاریگر اوست بدبین است و او را یاری نمی کند و از و بی خبر است؟ آیا یاری سیدخراسانی و گوش به فرمان او بودن جز با یاری سردار او محقق می شود؟ به کلمه سردار توجه کنیم تا بدانیم که هرکس گوش به فرمان رهبراست امکان ندارد دکتر را نشناسد. زیرا رهبر با تاییدات مکرر خود ، بارها و بارها به همه مردم و حتی مجلس را به یاری سردارخود فراخوانده است.يادمان باشد كه سيد خراساني غريب و مظلوم در ۱۶ سال قبل از آمدن احمدي نژاد چه خون دلي خورد و چه ها كشيد تا جايي كه بارها با شمشير برهنه به ميدان آمد تا بتواند انقلاب را از دست گرگها برهاند.

 


 

سوال :

وقتی جامعه ظرفیت و آمادگی پذیرش را ندارند باز هم باید به هر قیمتی شد مصداق شعیب را افشا کرد؟

هر چند مصداق بودن دکتر برای شعیب موافق مذاق طرفدارانش است ولی بسیاری از مردم این امر را استبعاد می کنند که نشان از عدم آمادگی عمومی در سطح جامعه ماست.(البته برداشت بنده چنین است)

 

پاسخ :

شخصیت شعیب باید اثر گذار و قدرتمند و با نفوذ و شناخته شده باشد . چگونه ممکن است کسی که سردار امام زمان است آنقدر درمحیط اطراف خود خنثی و بی اثر باشد که نه کار مهمی انجام داده باشد و نه تلاشی کرده باشد و نه اثرگذاربوده باشد و نه شناخته شده ؟

بی تردید زمینه سازی شعیب برای ظهورامام زمان و تشکیل دولت کریمه باید امری مشهود و قابل اثبات و واضح باشد و گرنه در روایات ازین شخصیت اثرگذار نامي برده نمی شد و بی تردید بدون مجاهدت نمی توان به افتخار غربت زدایی از یوسف فاطمه نائل شد و این کاری بزرگ است که توسط دکتر احمدی نژاد انجام شده است.

علاوه بر اينكه روايات خصوصياتي بر شعيب فرموده اند كه جز با مسئول دانستن شعيب در حكومت ايرانيان زمينه ساز قابل درك نيست

همچنانكه محققين بزرگ نيز همين اعتقاد را دارند ، مشخصاتي مانند مورد تاييد سيد خراساني بودن ، حركت به سمت بيت المقدس ، زمينه سازي براي ظهور امام عصر(عج) براي فرد گمنام غير ممكن است و اصولا وقتي روايات مشخصاتي را بر مصداق شعيب بيان مي فرمايند ، مسلمين بايد بتوانند تطبيق اين مشخصات را در مصداق شعيب ببينند ، در حالي كه در مورد فرد گمنامي كه از چشم ها دور است چنين امري ممكن نيست.

حال اگر کسی شعیب بودن دکتر را بعید میداند و تعجب میکند گردن خود اوست !

اگر سید خراسانی رو قبول کرده که امام خامنه ای هست و ظهور نزدیک است باید مصداق شعیب را به ما معرفی کند! اونوقت است که اگر با احمدی نژاد دشمن باشه میرسه به شعیب هایی چون هاشمی و صفوی و شعیب سمرقندی!!

که هرکدومش بیشتر مایه انبساط خاطر هست! تا مصداق یابی

موفق باشید

الا ان نصر الله قریب

******

با تشکر ویژه از مبشرین گرامی : محسن دامادی و محمد جواد

۲۹ اسفند ۱۳۸۵ |
KHAMENEI