آمریکا از واگذاری جزائر مصری به عربستان عصبانی است

یک سایت متعلق به رژیم صهیونیستی در گزارشی دلیل خروج نظامیان آمریکایی از صحرای سینا را عصبانیت آمریکا از مشورت نکردن مصر و عربستان با واشنگتن در واگذاری دو جزیره مصری به ریاض عنوان کرد. دبکا فایل که از سایت های نزدیک به موساد است در این رابطه می نویسد: آمریكا با خارج كردن نیروهای […]

یک سایت متعلق به رژیم صهیونیستی در گزارشی دلیل خروج نظامیان آمریکایی از صحرای سینا را عصبانیت آمریکا از مشورت نکردن مصر و عربستان با واشنگتن در واگذاری دو جزیره مصری به ریاض عنوان کرد.

دبکا فایل که از سایت های نزدیک به موساد است در این رابطه می نویسد: آمریكا با خارج كردن نیروهای خود از شبه جزیره سینا بدون رایزنی با قاهره سعی كرد تا توافق میان مصر و عربستان را كه بدون مشورت با واشنگتن صورت گرفته بود را تلافی كند.

بر اساس اعلام منابع امنیتی و اطلاعاتی، آمریكا چند روز قبل با خارج كردن نظامیانش از شبه جزیره سینا تلاش كرد تا اقدام مصر در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان را تلافی كند.

این منابع همچنین گزارش دادند كه اقدام واشنگتن پس از آن صورت گرفت كه آمریكا از رایزنی های میان مصر، عربستان و اسراییل درباره این جزیره ها حذف شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ |
KHAMENEI