ارتباط وزارت ارشاد با مجامع قرآنی نزدیک است

علی جنتی ظهر امروز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین دارالقرآن کریم جنوب کشور در شهرستان تنگستان اظهار داشت: تنگستان سرزمین عالمان و فرهیختگان و سرداران شهید و مهد افتخارات بزرگ در عرصه تاریخ ایران است. وی تصریح کرد: قرآن کتاب هدایت برای زندگی دنیوی و اخروی و برای سعادت همه انسان‌ها راهگشاست. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

علی جنتی ظهر امروز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین دارالقرآن کریم جنوب کشور در شهرستان تنگستان اظهار داشت: تنگستان سرزمین عالمان و فرهیختگان و سرداران شهید و مهد افتخارات بزرگ در عرصه تاریخ ایران است.

وی تصریح کرد: قرآن کتاب هدایت برای زندگی دنیوی و اخروی و برای سعادت همه انسان‌ها راهگشاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: قرآن با بسیاری از رفتارهای زشت انسان‌ها مقابله می‌کند و انسان را به خیر، نیکی، محبت، عقلانیت دعوت می‌کند.

جنتی گفت: قرآن کتاب آسمانی است و درس زندگی، سعادت  و خوشبختی به ما می‌دهد و بر قلب پیامبر عظیم‌الشان اسلام نازل‌شده و معجزه جاودانی آن حضرت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن همه را به تدبیر و عقلانیت و خردورزی و دوری از ظلمات و تاریکی‌ها به‌سوی نور دعوت می‌کند.

وی افزود: امروز در دوران جاهلیت نوین به سر می‌بر‌یم و کسانی که از این مکتب و کتاب آسمانی به دور هستند در منجلاب فساد و تاریکی و ظلمت زندگی می‌کنند.

جنتی افزود: قرآن بشر را به میانه‌روی دعوت می‌کند حتی در بخشش و کمک به نیازمندان بشر را به میانه‌روی دعوت می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: قرآن کتاب الهی برای بسط و گسترش قسط و عدل نازل‌شده و همه‌کسانی که جهت بهره‌گیری از قرآن برآمده‌اند سعادت خود را تضمین کرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلا‌ش‌های حجت‌الاسلام حق‌شناس برای احداث دارالقرآن ابراهیم خلیل‌الله در شهر اهرم تقدیر و تشکر کرد و گفت: این مکان جایگاه مهمی برای نشر و گسترش فضائل قرآن است.

وی ادامه داد: شیوه‌های نوینی که در حال حاضر برای آموزش قرآن در پیش‌گرفته شده مؤثر و پسندیده است اما آنچه مهم است تدبر و تفکر و فهمیدن قرآن و عمل به آن است.

جنتی اظهار داشت: یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد یک معاونت با عنوان معاونت قرآن و عترت بوده است و با این کار ارتباطات نزدیکی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجامع قرآنی در سطح کشور ایجاد شده است و تلاش می‌شود از کسانی که در این حوزه کار می‌کنند حمایت‌های مادی و معنوی لازم صورت گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال‌های اخیر مؤسسات قرآنی رشد یافته‌اند و یکی از برنامه‌های ما صدور مجوز به مؤسسات قرآنی است.

جنتی گفت: همچنین از فعالیت‌های قرآنی که در رسانه‌های  دیجیتال انجام می‌شود حمایت جدی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ |
KHAMENEI