هند واردات نفت از ایران را ۲۱ درصد افزایش خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲ براساس آمار تانکرها که توسط رویترز بررسی شده است، در نخستین ماه بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران میزان صادرات نفت ایران به هند ۲۱ درصد افزایش یافته است. دهلی‌نو در ماه فوریه ۲۱۵ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده که در مقایسه با […]

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲ براساس آمار تانکرها که توسط رویترز بررسی شده است، در نخستین ماه بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران میزان صادرات نفت ایران به هند ۲۱ درصد افزایش یافته است.

دهلی‌نو در ماه فوریه ۲۱۵ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده که در مقایسه با ۱۱۱ هزار بشکه در روز سال گذشته افزایش ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، تحریم‌های اعمال شده علیه ایران میزان صادرات نفت خام این کشور را از ۲٫۵ میلیون بشکه در روز در سال‌های قبل از ۲۰۱۱ به یک میلیون بشکه در روز رسانده بود.

شرکت‌های نفتی هند که معمولاً خریداران عمده نفتی ایران هستند تمایل بیشتری به خرید نفت ایران نشان داده‌اند. اگرچه تاکنون افزایش مناسب خرید نفت از ایران را داشته‌اند اما ارقام دقیق آن در قراردادهای آینده ماه آوریل مشخص خواهد شد.

محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل نفت به رویترز گفته است: میزان صادرات نفت ایران بعد از لغو تحریم‌ها در ماه فوریه ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یافت.

ایران پیشتر گفته بود صادرات نفت را بعد از لغو تحریم‌ها یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد به گفته مسئولان ایران، افزایش یک میلیون بشکه‌ای طی چند ماه آینده محقق می‌شود.

انتهای پیام/

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ |
KHAMENEI