فراماسونري و موزه لوور پاریس !

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور یکی از بزرگ‌ترین موزه های جهان است که در انتهای خیابان شانزه لیزه ی پاریس قرار دارد و به مرور زمان از یک کاخ […]

https://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/ngxpjr9guf5d2k2f97hy.jpg

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور یکی از بزرگ‌ترین موزه های جهان است که در انتهای خیابان شانزه لیزه ی پاریس قرار دارد و به مرور زمان از یک کاخ سلطنتی به موزه ملی کشور فرانسه در سال ۱۷۹۳ میلادی تبدیل گردید …به ادامه مطلب برويد…

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور یکی از بزرگ‌ترین موزه های جهان است که در انتهای خیابان شانزه لیزه ی پاریس قرار دارد و به مرور زمان از یک کاخ سلطنتی به موزه ملی کشور فرانسه در سال ۱۷۹۳ میلادی تبدیل گردید .

موزه لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی، تا امروزه به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده است. تمرکز موزه‌ی لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله‌ می توان به لوح حمورابی ، تابلوی بانوی صخره ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد. این موزه دارای ۴ طبقه زیرزمینی است که دارای قسمتهای مختلفی از جمله مصر،ایران و اروپاست. در قسمت ورودی این موزه یک هرم شیشه ای قرار دارد که سمبل این موزه بشمار می رود.

ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود،که در آن آثار باارزش هنری نگهداری می‌شد(به عنوان موزه سلطنتی) پس از انقلاب کبیر،در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

اما نکته ای که در این موزه بسیار بحث برانگیز است هرم بزرگ موجود در آن است!
در سال ۱۹۸۱ رئیس جمهور فرانسه فرانسوا میتران (François Mitterrand) ، مسابقه ای برای طراحی بنایی درون محوطه موزه لوور برای سازمان دهی محوطه لوور برگزار کرد .در سال ۱۹۸۳ بعد از سفر در دور اروپا و امریکا معمار امریکایی – چینی معروف “آی ام پی” بعنوان طراح انتخاب شد . این برای اولین بار بود که یک معمار غیرفرانسوی در محوطه لوور برای طراحی انتخاب میشد.
در سال ۱۹۸۹ طراحی هرم لوور توسط آی ام پی در حیاط لوور بنام حیاط ناپلئون به پایان رسید.هدف اصلی طراحی ، کاهش جمعیت مراجعه کننده به لوور بود!

نکته تامل برانگیز در رابطه با هرم لوور تخلف میتران در انتخاب معمار کار قبل از شرکت در مسابقه بود. در واقع انجام مسابقه طراحی یک امر تشریفاتی بود و رئیس جمهور فرانسه از سال ۸۱ میلادی آی ام پی را بعنوان معمار انتخاب کرده بود . این موضوع پس از پایان ریاست جمهوری او فاش شد.

فرانسوا میترانفرانسوا میتران (François Mitterrand) طولانی مدت ترین رئیس جمهور فرانسه (۱۹۸۱-۱۹۹۵) است. همانطور که در کتاب مبانی فراماسونری، تألیف گروه تحقیقات علمی ترکیه (هارون یحیی) نوشته شده او یک فراماسون است. میتران از اعضای کمیته ۳۰۰ است.
كميته ۳۰۰ نفره: اين كميته در سال ۱۷۲۹ و به منظور پرداختن به امور بانكي و تجاري بين المللي و حمايت از قاچاق ترياك، از سوي «كمپاني تجاري هند شرقي انگليس» يا«BEIMC» (British East India Merchant Company) تاسيس گرديده است. رياست «كميته ۳۰۰ نفره» را خاندان سلطنتي انگليس برعهده دارد. اين «كميته» نماينده كل نظام بانكي جهان و نيز مهمترين در ميان نمايندگان كشورهاي غربي است. كليه بانك ها از طريق خانواده «راتشيلد» با «كميته ۳۰۰ نفره» ارتباط مي يابند. برخي اسامي شناخته شده تر اين كميته عبارتند از: «جرج بوش»، «لرد چمبرلن»، خانواده «فوربس»، «فردريك نهم» پادشاه دانمارك، «جرج لويد»، سر «ادوارد هيگ»، «سر «داگلاس هريمن»، «هنري كيسينجر»، «فرانسوا ميتران»، «اولاف پالمه»، پرنسس «بئاتريكس»، پرنس «رنيه» موناكو، ملكه «اليزابت دوم»، ملكه «جوليانا»، «ديويد راكفلر»، بارون «راتشيلد»، كاردينال «تيسن بورنميسزا»، بارون «هانس هاينريش واندربيلت»، خانواده «فون فينك، بارون» اگوست
فون ها بزبورگ» و…

همچنین انتشار كتابي با عنوان “فرانسوا ميتران و جنگ الجزاير “، از جنايتي پرده برداشت كه رئيس جمهور اسبق فرانسه در سال ۱۹۵۷ كه به عنوان وزير دادگستري فرانسه فعاليت مي‌كرد، دستور قتل ده‌ها مبارز الجزايري را با گيوتين صادر كرد.
اين كتاب كه توسط “فرانسوا مالي “، روزنامه نگار و “بنجامين ستورا “، مورخ فرانسوي نوشته شده اين‎گونه به اين جنايت اشاره مي‌كند: هنگامي كه ميتران در ماه مي سال ۱۹۵۷ و در اوج جنگ الجزاير وزارت دادگستري را ترك كرد، ۴۵ الجزايري با گيوتين اعدام شده بودند.
كتاب فوق پس از تحقيقات دو ساله نويسندگان آن منتشر شد و براي اولين بار زواياي پنهان زندگي فرانسوا ميتران كه در سال ۱۹۸۱ مجازات اعدام را لغو كرده بود، نشان مي‌دهد.
در اين كتاب كه توسط انتشارات “كالمان ليفي” منتشر شده، آمده است: ميتران زماني كه وزير دادگستري بود طي ۱۶ماه اجازه داد سرهاي شهروندان الجزايري چه آنها كه دست‌شان به خون آلوده بود يا بي‌گناه بودند، قطع شود.

میتران

 

فرانسوا ميتران همانند برخي از رؤساي‌جمهور كشور فرانسه به هوسراني مشهور بوده است و حتي از يكي از رفيقه‌هايش صاحب دختري به نام مازارين شد. بينوش (بازیگر زن معروف فرانسوی) نیز گفته است كه فرانسوا ميتران از وي براي سفري به كشور چك دعوت كرده، اما وي اين دعوت را رد كرده است.
بد نیست نامه ی پاسخ شهید رجایی به میتران را در لینک زیر ببینید:
پاسخ پیام تبریک فرانسوا میتران

آی ام پیای.ام.پای (I. M. Pei) (( با نام اصلی لیو میتگ پی)) معمار آمریکایی – چینی ٬ برنده جایزه معماری پریتزکر (Pritzker Prize) و یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده است. همانطور که گفته شد او سازنده هرم موزه لوور است.

آی ام پی در طول سه سفر به لوور به درخواست لوور در موزه به تنهایی چندین روز را سپری کرد.
حال بعد نیست بعضی از ساخته های دیگر او را ببینید:

داستان این هرم به همین جا ختم نمی شود و نکات بسیار جالب دیگری از این هرم توسط Dan Brown در کتاب رمز داوینچی مشخص شد. در این کتاب ادعا میشود که در ساخت این هرم، ۶۶۶ پنجره به کار رفته است. همچنین در جای دیگر کتاب عنوان میشود که “Mary Magdalene” در زیر سنگی که در هرم زیرین قرار گرفته مدفون است. منتقدین میتران معتقد بودند که فرانسوا میتران می خواسته است خود را ملقب به قدرت شیطانی معرفی کند.

و نکته آخر بد نیست بدانید که در کنار این هرم سه هرم کوچکتر نیز در حیاط موزه لوور ساخته شده است.

منبع : گنجنامه | Ganjname

۲۸ اسفند ۱۳۸۹ |
KHAMENEI