۶۰هزارخودرو تویوتا زیرپای داعش

تحقیقات شرکت تویوتای ژاپن درخصوص منابع دستیابی گروهک تکفیری صهیونیستی داعش به خودروهای ساخت این شرکت نشان می دهد که چهار کشور عربی این خودروها را خریداری کرده اند و در اختیار این گروهک تروریستی قرار داده اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، پشتیبانی عربستان سعودی و قطر […]

تحقیقات شرکت تویوتای ژاپن درخصوص منابع دستیابی گروهک تکفیری صهیونیستی داعش به خودروهای ساخت این شرکت نشان می دهد که چهار کشور عربی این خودروها را خریداری کرده اند و در اختیار این گروهک تروریستی قرار داده اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، پشتیبانی عربستان سعودی و قطر و امارات عربی متحده از گروهک تروریستی داعش به ویژه پس از آغاز حملات هوایی روسیه به مواضع این گروهک در سوریه در حال افشا شدن است.
ارتش روسیه تصاویر دهها خودروی تولیدی شرکت تویوتای ژاپن را که توسط ارتش سوریه توقیف شده است به این شرکت تحویل داده است.
یک منبع آگاه اعلام کرد: شرکت تویوتای ژاپن گزارشی اولیه را درخصوص تصاویر دریافتی از دستگاه اطلاعاتی روسیه به دولت های سوریه و روسیه ارائه کرده است که نشان می دهد ، شرکت وارد کننده خودرو در عربستان سعودی ۲۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه از این خودروهای تویوتا را خریداری کرده است.
قطر ۳۲ هزار دستگاه و امارات عربی متحده ۱۱ هزار و ۶۵۰ دستگاه و ارتش اردن نیز ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه از این خودروها را با استفاده از خط اعتباری که یک بانک سعودی در اختیارش گذاشته است خریداری کرده اند.
همه این خودروها اکنون در اختیار داعش هستند.
تعداد خودروهای تویوتا که داعش در اختیار دارد بیش از ۶۰ هزار دستگاه است.
مقامات آمریکائی نیز اعلام کرده اند پرونده ای را درخصوص نحوه دستیابی داعش به این تعداد کثیر از خودروها باز کرده است اما کارشناسان می گویند واشنگتن خود صدها دستگاه از این نوع خودروها را به سوریه فرستاده است.
العالم افزود: تویوتا اعلام کرده است فروش خودروهای خود در سوریه را از سال ۲۰۱۲ به تعلیق درآورده است.
مارک پولاس سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرده است خودروهای تویوتا لندکروز و هایلوکس به بخشی از نماد داعش تبدیل شده اند.
وی گفت: داعش خودروهای زیادی از نوع تویوتا خریداری کرده است و این خودروها عامل مهمی در پشتیبانی از داعش در اقدامات جنگی است.
العالم افزود: عراق نیز تاکید کرده است که داعش طی سالهای گذشته خودروهای بسیاری خریداری کرده است.
العالم افزود: کارشناسان اکنون این پرسش را مطرح می کنند که چرا آمریکا نگران نمایش خودروهایی است که داعش تا پیش از آغاز عملیات روسیه و انهدام شمار زیادی از مراکز کنترل و فرماندهی این گروهک ، آنها را نمایش نداده بود.
۲۳ مهر ۱۳۹۴ |
KHAMENEI