حمله بوسنی ها به رئیس جمهور صربستان + عکس

نخست وزیر صربستان که برای شرکت در مراسم بیستمین سالگرد “کشتار سربرنیتسا” به این شهر بوسنی سفر کرده بود در اثر حمله مردم خشمگین حاضر در مراسم به همراه هیات همراه خود مجبور به ترک مراسم شد. به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز دهها نفر از بوسنیایی های خشمگین ” الکساندر وجیچ” نخست […]

نخست وزیر صربستان که برای شرکت در مراسم بیستمین سالگرد “کشتار سربرنیتسا” به این شهر بوسنی سفر کرده بود در اثر حمله مردم خشمگین حاضر در مراسم به همراه هیات همراه خود مجبور به ترک مراسم شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز دهها نفر از بوسنیایی های خشمگین ” الکساندر وجیچ” نخست وزیر صربستان را در شهر سربرنیتسا مورد حمله قرار دادند و مانع حضور او در مراسم تدفین ۱۳۶ قربانی تازه کشف شده این قتل عام گسترده شدند.

در تابستان سال ۱۹۹۵ صرب ها حمله وحشیانه ای به سربرنیستا انجام دادند و طبق برخی گزارش های دستکم ۸ هزار مسلمان بوسنیایی را قتل عام کردند.

بیل کلینتون رییس جمهور اسبق آمریکا نیز که در مراسم بیستمین سالگرد این واقعه حاضر بود در سخنانی از معترضان خواست تا اجازه دهند نخست وزیر صربستان در مراسم حضور داشته باشد اما شدت حملات به گونه ای بود که نخست وزیر صربستان مجبور به ترک مراسم شد.

حمله به نخست وزیر صربستان با سنگ و بطری و کفش در سالگرد کشتار سربرنیتسا(+عکس)

حمله به نخست وزیر صربستان با سنگ و بطری و کفش در سالگرد کشتار سربرنیتسا(+عکس)

۲۰ تیر ۱۳۹۴ |
KHAMENEI