پیام در گذشت رهبر انقلاب درپی درگذشت آیت الله آصفی

متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است: بسمه تعالي با تأثر و تأسف فراوان خبر درگذشت عالم محقق و مجاهد مرحوم آية الله آقاي حاج شيخ مهدي آصفي رحمة الله عليه را دريافت کردم. ايشان فقيهي نوانديش و متکلّمي ماهر و نويسنده‌ئي پر کار و اثرگذار بود و دهها کتاب مفيد و […]

متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسمه تعالي
با تأثر و تأسف فراوان خبر درگذشت عالم محقق و مجاهد مرحوم آية الله آقاي حاج شيخ مهدي آصفي رحمة الله عليه را دريافت کردم. ايشان فقيهي نوانديش و متکلّمي ماهر و نويسنده‌ئي پر کار و اثرگذار بود و دهها کتاب مفيد و ناظر به مسائل مورد ابتلا در حوزه‌ي عقايد و کلام و فقه، ثمره‌ي عمر با برکت ايشان است. آن مرحوم همچنين در عرصه‌ي مبارزات سياسي و اجتماعي در عراق، از سابقه‌ئي درخشان برخوردار بود و فکر سنجيده و تحليل عميق از مسائل منطقه، در شمار ويژگيهاي اين شخصيت جامع الاطراف محسوب مي‌گشت. زهد و بي‌رغبتي به تمتعات مادي و تن سپردن به معيشت و زيست فقيرانه‌ي طلبگي از خصوصيات برجسته‌ي ديگر اين روحاني عاليقدر بود. سالها تحمل زحمت نمايندگي اينجانب در نجف اشرف، حق بزرگي را از آن مرحوم بر عهده‌ي اينجانب مي‌گذارد که اميد دارم لطف و رحمت الهي حقگزار همه‌ي خدمات علمي و ديني و اجتماعي ايشان باشد.
به عموم بازماندگان ايشان و نيز به دوستان و ارادتمندان و مستفيدان از آن مرحوم تسليت عرض ميکنم و علو درجات و رحمت و مغفرت حضرت احديت را براي ايشان مسألت ميکنم.
سيّد علي خامنه‌اي
۱۴/ خرداد/ ۱۳۹۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ |
KHAMENEI