ایران رتبه اول ثبت اختراع در بین کشورهای اسلامی

سازمان بین المللی آیسسکو اعلام کرد : جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ثبت اختراع در رتبه اول کشورهای اسلامی قرار دارد. به نوشته مهر بر اساس گزارشي که با عنوان «اطلس علمی- فناوری کشورهای اسلامی» و به سفارش سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي اسلامي (آیسسکو) انجام شده و در هفتمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای […]

سازمان بین المللی آیسسکو اعلام کرد : جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ثبت اختراع در رتبه اول کشورهای اسلامی قرار دارد.

به نوشته مهر بر اساس گزارشي که با عنوان «اطلس علمی- فناوری کشورهای اسلامی» و به سفارش سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي اسلامي (آیسسکو) انجام شده و در هفتمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی که در رباط- مغرب ،۲۹ آذر ۱۳۹۳ ارايه شد، جمهوري اسلامي ايران در میان ۵۷ کشور اسلامی از لحاظ علمی و پژوهشی در جایگاه برتر قرار گرفت.

بر اساس گزارش این سازمان، جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ثبت اختراع در رتبه اول کشورهای اسلامی قرار دارد و ۵۰ درصد مقالات علمی کشورهای اسلامی توسط جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تولید می شود .

همچنین بر اساس این گزارش، کشورهای اسلامی تونس، مالزی، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران بیشترین هزینه تحقیق و توسعه از کل تولید ناخالص داخلی را انجام می‌دهند و همچنین تونس، اردن، ترکیه و ایران چهار کشور اسلامی هستند که بیشترین محقق در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را دارند .

۹ دی ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI