جریمه سنگین تخلف رانندگی در انگلیس

مجموعاً بیش از ۱۱۵ هزار نفر طی سال ۲۰۱۳ در انگلیس و ولز جریمه شده‌اند. این در حالی است که تعداد رانندگان متخلف در منطقه “ولز جنوبی” سه برابر شده است. از سال ۲۰۰۹ به بعد، هیچ‌گاه آمار جریمه‌شدگان تخلف از سرعت مجاز به این سطح نرسیده است. رانندگان بخش‌های دیگر انگلستان نیز هزاران برگ […]

مجموعاً بیش از ۱۱۵ هزار نفر طی سال ۲۰۱۳ در انگلیس و ولز جریمه شده‌اند. این در حالی است که تعداد رانندگان متخلف در منطقه “ولز جنوبی” سه برابر شده است. از سال ۲۰۰۹ به بعد، هیچ‌گاه آمار جریمه‌شدگان تخلف از سرعت مجاز به این سطح نرسیده است.

رانندگان بخش‌های دیگر انگلستان نیز هزاران برگ جریمه دریافت کرده‌اند. طبق آمار وزارت دادگستری انگلستان، شمار افراد جریمه شده، ۱۱۵,۵۴۹ نفر است.

در این میان،‌ آمار متخلفان در ولز جنوبی بیش‌ترین رشد را در بین مناطق تحت حاکمیت انگلستان داشته است. در این منطقه، شمار متخلفین سه برابر شده و به رقم ۶,۴۹۱ نفر رسیده است. این در حالی است که سه سال پیش، تعداد رانندگان متخلف در ولز جنوبی، ۲,۱۸۱ نفر بوده است.

گفتنی است که در انگلستان، رانندگانی که از سرعت مجاز تخطی می‌کنند باید دست‌کم مبلغ ۱۰۰ پوند (بیش از ۴۲۰ هزار تومان) بپردازند. به علاوه، سه نمره منفی نیز در گواهینامه‌شان ثبت می‌شود.

“ادموند کینگ” رئیس راهنمایی و رانندگی انگلیس نیز عنوان کرد که دوربین‌های کنترل سرعت، ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته مراقب اعمال رانندگان هستند. وی در مصاحبه‌ای که با روزنامه دیلی تلگراف داشت، تصریح کرد:‌ “این افزایش در تعداد جریمه‌شدگان حاکی از این است که دوربین‌ها، بیش از پیش بازدهی داشته‌اند. پیش‌تر این دوربین‌ها در لندن، فقط در یک‌چهارم روز می‌توانستند عکس‌های قابل استناد بگیرند. از این رو، بسیاری از جرایم بی‌پاسخ می‌ماند.”

سال گذشته در شهری در ولز، یک دوربین کنترل سرعت، تنها در شش ماه، مبلغ ۸۰۰ هزار پوند (تقریباً ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان) برگ جریمه صادر کرد. این دوربین ۱۳,۶۲۴ راننده را به دلیل سرعت غیرمجاز و ۱۴۶ راننده دیگر را به دلیل عبور از چراغ قرمز جریمه کرده بود.

۷ دی ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI