فروش زیاد چینی ها در بازار مذهبی مشهد

تجار چینی در سال گذشته میلادی از فروش اقلام فرهنگی و مذهبی تولیدی خود در بازار مشهد مقدس بیش از ۵۰۰ میلیون دلار کسب درآمد کرده اند. معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه در بجنورد گفت: این اقلام عمدتا شامل جانماز، مهر و تسبیح، […]

تجار چینی در سال گذشته میلادی از فروش اقلام فرهنگی و مذهبی تولیدی خود در بازار مشهد مقدس بیش از ۵۰۰ میلیون دلار کسب درآمد کرده اند.
معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه در بجنورد گفت: این اقلام عمدتا شامل جانماز، مهر و تسبیح، قبله نما، رکعت شمار، صلوات شمار، چادرنماز و … بوده است.
به گزارش ایرنا ‘اسدالله درویش امیری’ که در آیین معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی سخن می گفت، افزود: سال قبل ۳٫۵ میلیون زایر خارجی بویژه از کشورهای عربی و مسلمان وارد کشور شده اند.
وی افزود: ایران با توجه به داشتن اماکن متعدد و پرجاذبه زیارتی، تاریخی و فرهنگی، که در دنیا نیز شناخته شده اند می تواند از این محل، درآمد خوبی داشته باشد.
وی گفت: اگر قرار است اقتصاد کشور متحول شود باید به درآمد حاصله از صنعت گردشگری بیشتر دقت کرد و سرمایه گذاری زیربنایی در این زمینه انجامک داد.
مشهد مقدس به واسطح وجود بارگاه حضرت ثامن الحجج (ع) پایتخت معنوی جهان اسلام لقب گرفته و سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر زایر به این شهر سفر می کنند.

۴ مهر ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI