پاسخ آیت الله مصباح یزدی به خاطرات یک حاج اقا!

اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با بیت شهید آیت الله قدوسی از قهر ۱۰ ساله رهبر انقلاب با یکی از آقایان گفت که مبارزه با شاه را حرام می دانستبه اذعان بسیاری منظور آیت الله هاشمی رفسنجانی بهرمانی از « یکی از آقایان» آیت الله مصباح یزدی است و احتمالا باید منتظر جنجال سیاسی دیگر […]

اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با بیت شهید آیت الله قدوسی از قهر ۱۰ ساله رهبر انقلاب با یکی از آقایان گفت که مبارزه با شاه را حرام می دانستبه اذعان بسیاری منظور آیت الله هاشمی رفسنجانی بهرمانی از « یکی از آقایان» آیت الله مصباح یزدی است و احتمالا باید منتظر جنجال سیاسی دیگر از خاطره بازی آیت الله هاشمی رفسنجانی بهرمانی بود که مسبب شده حتی رسانه ملی هم ایشان را با عنوان حاج آقا خاطره یاد کند. از طرفی هم آیت الله مصباح یزدی در دیدار با کاروان «عاشقان حسینی زایران خمینی» سخنانی ابراز داشته اند که از جانب برخی رسانه ها جوابیه این خاطره تفسیر شده است.

سایت انتخاب در مطلبی نوشت : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدا در واکنش به سخنان حاضران در این دیدار گفت: با خاطراتی که از شهید قدوسی تعریف کردید، ما را به فضای دوست داشتنی تاریخ بردید. فضایی که با همت بزرگانی نظیر شهید قدوسی، چراغ آن در دوران مبارزه روشن ماند.

آیت الله هاشمی در ادامه به بیان خاطره ای از همراهی با حضرت آیت الله خامنه ای برای مجاب کردن یکی از آقایان برای ادامه مبارزه با رژیم شاه در سال ۴۸ پرداخت که می گفت، من دیگر مبارزه نمی کنم. مبارزه حرام است، می خواهم کار علمی و فرهنگی کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو نفری – به اتفاق حضرت آیت الله خامنه ای- صبحانه رفتیم منزل آقای قدوسی. این آقا هم آنجا بود. نشستیم تا ظهر با او بحث کردیم تا قانعش کنیم. برای ادامه مبارزه. آخرش هم گفت من این مبارزه را حرام می دانم!، به جامعه مدرسین هم گفته ام، مبارزه با شاه حرام است!

وی افزود: حضرت آیت الله خامنه ای از او پرسیدند: دلیلت چیه؟ آن آقا در جواب گفته بود: مبارزه ای که مجاهدین و چپی ها در آن باشند، حرام است!. آقای خامنه ای هم به تلخی به او گفته بود: اگر اهل مبارزه نیستی، خب مبارزه نکن ولی لااقل مبارزه را با این حرفها خراب نکن! از کم فروشی این آقا، کار بجایی رسید که رهبری ۱۰ سال با او قهر بودند و از سال ۴۸ تا سال ۵۷ با آن آقا یک کلمه هم حرف نزد.

آیت الله مصباح یزدی در دیدار با کاروان «عاشقان حسینی زایران خمینی» متشکل از پاسداران مجتمع آموزشی امام علی(ع) اصفهان گفتند: همانطور که در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی کسانی صداقت نداشته و به دنبال کسب قدرت بودند امروز نیز عده ای به دنبال مصادره انقلاب به سود منافع خود هستند.

در زمان انقلاب حتی کسانی بودند که امام(ره) را به عنوان ایدئولوگ انقلاب قبول نداشته و صرفا ایشان را وسیله ای برای اسقاط شاه می دانستند. پس از انقلاب برخی از همین افراد به پست های مهمی در نظام دست پیدا کردند و اکنون نیز منتظر فرصت هستند. در زمان صدر اسلام نیز عده ای به ظاهر مسلمان حکومت نبوی را در قالب رقابت های سیاسی عادی ارزیابی می کردند و به دنبال بازستاندن قدرت از بنی هاشم بودند. خداوند کسانی را که دوست دارد و آنان نیز خداوند را دوست می دارند عزیز می کند.

این در حالی است که روایت های متنوعی در مورد فعالیت های متوقف شده ی آیت الله مصباح پیش از انقلاب، از سوی برخی شخصیت های مهم شنیده شده است و حتی بسیاری از سابقون انقلاب، ایشان را از آن دسته مبارزانی که پس از دوره ای «مبارزه را بر طاقچه نهاده» می دانند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :بهروز

ازکجا معلوم منظور این آقا،آیت الله مصباح یزدی است؟؟؟
مگرمیشود رییس پژوهشکده امام خمینی ،از مخالفان انقلاب اسلامی ایران باشد؟بنابراین به نظرم منظور آیت الله هاشمی رفسنجانی ، آیت الله مصباح نیست.

نويسنده ديدگاه :ناشناس

ایشان هم خاطره را با خاطره پاسخ گفتند دیگر

KHAMENEI