درخواست دولت ها برای خرید اطلاعات از گوگل

روزنامه گاردین نوشت درخواست دولت‌ها برای دریافت اطلاعات کاربران گوگل در سال گذشته پانزده درصد افزایش یافته است. این روزنامه انگلیسی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای به قلم دومینیک روشه نوشت گوگل روز دوشنبه اعلام کرد درخواست دولت‌ها برای دریافت اطلاعات کاربران گوگل از سال ۲۰۰۹ که این شرکت انتشار این اطلاعات را […]

روزنامه گاردین نوشت درخواست دولت‌ها برای دریافت اطلاعات کاربران گوگل در سال گذشته پانزده درصد افزایش یافته است.

این روزنامه انگلیسی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای به قلم دومینیک روشه نوشت گوگل روز دوشنبه اعلام کرد درخواست دولت‌ها برای دریافت اطلاعات کاربران گوگل از سال ۲۰۰۹ که این شرکت انتشار این اطلاعات را آغاز کرد ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. در آمریکا میزان این درخواست ها ۲۵۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش شفاف سازی اخیر گوگل، در نیمه اول سال ۲۰۱۴، تعداد درخواست های دولت ها در مقایسه با نیمه دوم سال گذشته پانزده درصد افزایش یافت و این رقم از سال ۲۰۰۹ که گوگل برای اولین مرتبه انتشار این اطلاعات را آغاز کرد ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. به تعداد این درخواست ها در آمریکا به ترتیب ۱۹ و ۲۵۰ درصد افزوده شده است.

ریچارد سالگادو، مدیر حقوقی گوگل در یک وبلاگ نوشت: برخی از کشورها در تلاش برای دستیابی به ارائه دهندگان این گونه خدمات در خارج از مرزهای خود، اختیارات نظارتی خود را افزایش می دهند.

سالگادو در ادامه نوشت دولت ها نقش قانونی و مهمی در مبارزه با جرم و تحقیق در مورد خطراتی که امنیت ملی را تهدید می کنند دارند اما قوانین مربوط به این اقدامات باید شفاف باشد.

گزارش اخیر گوگل همچنین تعداد درخواست های سرویس امنیت ملی آمریکا را برای دریافت اطلاعات برملا کرد.

گوگل و پایگاه‌های اینترنتی مانند آن در میزان جزئیاتی که می توانند در پاسخ به این درخواست ها منتشر کنند محدودیت دارند./باشگاه خبرنگاران

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI