اعتراف به فشار علیه شیعیان در مالزی از زبان نخست وزیر سابق مالزی

ابنا ـ نخست وزیر سابق مالزی طی سخنانی اظهار داشت: ما نمی‌توانیم اسلام یک فرد را به صرف اینکه اعتقاداتش با ما متفاوت است٬ زیر سؤال ببریم. «ماهاتیر محمد» با تاکید بر عدم تکفیر شیعیان گفت: در قرآن تنها یک اسلام وجود دارد و این انسان است که گونه‌های مختلفی از دین را ایجاد کرده […]

ابنا ـ نخست وزیر سابق مالزی طی سخنانی اظهار داشت: ما نمی‌توانیم اسلام یک فرد را به صرف اینکه اعتقاداتش با ما متفاوت است٬ زیر سؤال ببریم.

«ماهاتیر محمد» با تاکید بر عدم تکفیر شیعیان گفت: در قرآن تنها یک اسلام وجود دارد و این انسان است که گونه‌های مختلفی از دین را ایجاد کرده است.

وی درمورد آنچه که با عنوان “جهاد برای داعش” بیان شده اظهار داشت: در قرآن آمده که یک مسلمان نمی‌تواند مسلمان دیگری را بکشد.

نخست وزیر سابق مالزی همچنین خاطرنشان کرد: درست است که ما دوست نداریم شیعیان به کشورمان سفر کنند٬ اما این دلیل نمی‌شود که آنها را «کافر» قلمداد کنیم.

ماهاتیر محمد در ادامه به فشار علیه شیعیان در مالزی اشاره کرد و گفت: متأسفانه کار به جایی رسیده که ما شیعیان را کافر می‌دانیم و آنها را می‌کشیم٬ در حالی که آنها شهادتین را بر زبان جاری ساخته‌اند، نماز می‌خوانند و به خدا و پیامبر(ص) اعتقاد دارند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که می‌گویم کسانی که به جهاد می‌روند از آموزه‌های اسلام پیروی نمی‌کنند٬ بلکه به مسلمانان می‌گویند که با یکدیگر دشمن باشند.

نخست وزیر سابق مالزی تصریح کرد: در هیچ جای قرآن نیامده که شیعیان و اهل سنت باهم نبرد کنند٬ بلکه همواره در قرآن صحبت از یک دین واحد و متحد است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI