وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا

طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار آمریکا، ۵۰/۲ درصد از افراد بالای ۱۶ سال آمریکایی یعنی حدود ۱۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آنان، هم اینک به طور مجردی زندگی می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که برای نخستین بار از زمان تولید آمار وضعیت تاهل خانوارهای آمریکایی در ۳۸ سال پیش، […]

طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار آمریکا، ۵۰/۲ درصد از افراد بالای ۱۶ سال آمریکایی یعنی حدود ۱۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آنان، هم اینک به طور مجردی زندگی می‌کنند.

این آمار نشان می‌دهد که برای نخستین بار از زمان تولید آمار وضعیت تاهل خانوارهای آمریکایی در ۳۸ سال پیش، تعداد مجردها از متاهل‌ها پیشی گرفته است.

در سال ۱۹۷۶ مجردها فقط ۳۷/۴ درصد از جامعه بزرگسالان آمریکایی را تشکیل می‌دادند که اینک به بیش از ۵۰ درصد رسیده‌اند.

طی سه دهه اخیر، تعداد بزرگسالانی که هیچ‌گاه ازدواج نکرده‌اند هم ۳۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار مذکور، تعداد افراد مطلقه نزدیک به ۲۰ درصد جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهد که این رقم سه دهه پیش فقط ۱۵ درصد بود.

افزایش جامعه مجردها علاوه بر آن که نشانه اثرات نامتوازن برنامه‌های توسعه‌ای اقتصادمحور در دهه‌های گذشته در آمریکا است، حاوی پیام‌هایی برای آینده جامعه آمریکا هم هست.

طبق گفته اقتصاددانان، از آنجا که افراد مجرد، در مجموع قدرت پس‌انداز بیشتری نسبت به متاهل‌ها دارند، افزایش تعداد مجردها سبب افزایش فاصله طبقاتی در آمریکا خواهد شد.

پیام دیگر این آمار، به خطر افتادن جمعیت آمریکا در بلندمدت است. آمار های رسمی دولت آمریکا همچنین نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۳ رشد جمعیت آمریکا به کمترین حد خود از زمان رکود بزرگ دهه ۱۹۴۰ رسیده است.

تحقیقاتی که پیش از این موسسه نظرسنجی پیو انجام داده بود از کاهش مستمر خانوارهای متاهل در جامعه آمریکا طی دهه‌های اخیر حکایت داشت.

جمعیت مجردها از متاهلان پیشی گرفت + نمودار
۲۴ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :فرجاد

تو رو خدا نگاهی به وضعیت ازدواج جوانان خودمون بندازیم. این قدر به این کشور و اون کشور گیر ندیم. اگه مشکلات خودمون رو حل کنیم خیلی کار کردیم.

KHAMENEI