داعش ۱۸ نیروی کرد خود را در موصل تیرباران کرد

گروه تروریستی داعش نیروهای کرد خود را در استان موصل به اتهام همکاری اطلاعاتی با نیروهای امنیتی کرد تیرباران کرد. مریوان نقشبندی، سخنگوی رسمی وزارت اوقاف دولت اقلیم کردستان عراق در سخنانی به روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: در پی تشدید درگیری‌ها میان نیروهای پیشمرگ با داعش در مناطق نزدیک موصل و همچنین حملات شدید […]

گروه تروریستی داعش نیروهای کرد خود را در استان موصل به اتهام همکاری اطلاعاتی با نیروهای امنیتی کرد تیرباران کرد.

مریوان نقشبندی، سخنگوی رسمی وزارت اوقاف دولت اقلیم کردستان عراق در سخنانی به روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: در پی تشدید درگیری‌ها میان نیروهای پیشمرگ با داعش در مناطق نزدیک موصل و همچنین حملات شدید جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌های داعش در موصل، سرکرده‌های این گروه به نیروهای کرد خود شک کردند.

وی خاطرنشان کرد: براساس اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم داعش روز جمعه ۱۸ جوان کرد را به دلیل بی‌اعتمادی به آن‌ها تیرباران کرد.

وی تصریح کرد که حدود ۱۰۰ تن از جوانان کرد در اقلیم کردستان عراق که فریب خورده بودند از اوایل سال ۲۰۱۴ به عضویت داعش درآمدند.

وی خاطرنشان کرد که داعش این افراد را به ضرب گلوله در موصل به اتهام خیانت به این گروه و همکاری با نیروهای امنیتی کرد و نیروهای پیشمرگ و جنگنده‌های آمریکایی برای نشان دادن پایگاه‌های داعش کشته است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI