رکورد خودرو های وارداتی به ایران

بر اساس آمار گمرک، در پنج ماه نخست امسال واردات خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل، سه برابر شده است. در پنج ماه نخست پارسال ۲۶۴ میلیون دلار صرف واردات خودرو شده بود. با توجه به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی واردات خودرو در سال جاری، خودروهای خارجی به دومین کالای عمده وارداتی کشورمان […]

بر اساس آمار گمرک، در پنج ماه نخست امسال واردات خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل، سه برابر شده است.

در پنج ماه نخست پارسال ۲۶۴ میلیون دلار صرف واردات خودرو شده بود.

با توجه به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی واردات خودرو در سال جاری، خودروهای خارجی به دومین کالای عمده وارداتی کشورمان تبدیل شده‌اند.

این در حالی است که در پنج ماه اول پارسال، واردات خودرو در رتبه هفتم کالاهای عمده وارداتی به کشورمان قرار داشت.

همچنین از لحاظ تقویم میلادی نیز طی هفت ماه نخست سال ۲۰۱۴ واردات خودرو به کشورمان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۳۰ درصد رشد داشته و به یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون دلار رسیده است.

همچنین در حالی که طبق مصوبه دولت، واردات خودروهای با حجم سیلندر بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است، آمار گمرک از تداوم واردات این نوع خودروها حکایت دارد.

طبق آمار گمرک، در پنج ماه نخست امسال بالغ بر هفت میلیون دلار صرف واردات خودروهای بالای ۳۰۰۰ سی‌سی شده است.

واردات خودرو از 800 میلیون دلار هم عبور کرد

رئیس کل گمرک ایران در این باره گفته است: واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است و تنها آن دسته از خودروهایی بالای ۲۵۰۰ سی سی، وارد کشور شده است که تا قبل از اردیبهشت ماه سال ۹۲، ثبت سفارش شده باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه گذشته، در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، با تاکید بر اینکه موضوع واردات، فقط از طریق تعرفه حل نخواهد شد،  تأکید کرده بودند: دولت باید درخصوص واردات کالاهای غیر ضروری و تجملی سخت‌گیری بیشتری انجام دهد و اِعمال قدرت کند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI