بازداشت ۱۵۰ حاجی ایرانی در فرودگاه مدینه

از ۷ صبح امروز صورت گرفت؛ بازداشت ۱۵۰ حاجی ایرانی در فرودگاه مدینه خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه از بازداشت ۱۵۰ نفر از حجاج ایرانی در فرودگاه مدینه به بهانه ویزای جعلی خبر داد و گفت: از ۷ صبح امروز آخرین کاروان اعزامی به حج تمتع در فرودگاه مدینه متوقف شده است. خبرگزاری فارس: بازداشت […]

از ۷ صبح امروز صورت گرفت؛
بازداشت ۱۵۰ حاجی ایرانی در فرودگاه مدینه

خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه از بازداشت ۱۵۰ نفر از حجاج ایرانی در فرودگاه مدینه به بهانه ویزای جعلی خبر داد و گفت: از ۷ صبح امروز آخرین کاروان اعزامی به حج تمتع در فرودگاه مدینه متوقف شده است.


خبرگزاری فارس: بازداشت ۱۵۰ حاجی ایرانی در فرودگاه مدینه

این منبع آگاه که خود در این کاروان حضور دارد طی تماسی با خبرنگار فارس اظهار داشت: به ما می‌گویند ویزای ما مشکل دارد در حالی که ویزای ما اصل است و از کنسولگری مشهد صادر شده است و برخی ماموران خودشان هم اصل بودن ویزا را قبول دارند.

وی افزود: از صبح تا کنون ۲ مرتبه تمام بار ما و خودمان را تفتیش و بازرسی کرده اند. حتی به ما اجازه برگزاری نماز جماعت نداده و نماز را بر هم زده اند. می‌گویند ایرانی‌ها اکثراً یهودی و یهودی زاده هستند و دلیلی ندارد حج بیایند.

به گزارش فارس، در این کاروان مداحان سرشناسی مانند حاج مرتضی طاهری و حاج محسن طاهری و ۵ روحانی حضور دارند و شخصیت سیاسی خاصی حضور ندارد.

این برای چندمین بار است که با حجاج ایرانی برخوردهای توهین آمیز صورت می‌گیرد و برخوردهای مشابهی از فرودگاه جده گزارش شده است.

گفتنی است طی سال گذشته در ایام عمره مفرده هم کنسولگری مشهد برای صدور ویزا با مشکل مواجه بود و ویزای حجاج با تاخیر زیاد صادر می‌شد.

۹ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI