زندگینامه آيت الله عميد زنجانی + تصاویر کمتر دیده شده

آيت الله عميد زنجاني سي‌امين رييس دانشگاه تهران و چهره‌ ماندگار در رشته حقوق که مدت‌ها دچار بيماري قلبي بود، بامداد امروز در سن ۷۴ سالگي در يکي از بيمارستان‌هاي تهران درگذشت. به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آيت الله عميد زنجاني در ۱۳۱۶ در شهرستان زنجان متولد و پس از طي تحصيلات […]

آيت الله عميد زنجاني سي‌امين رييس دانشگاه تهران و چهره‌ ماندگار در رشته حقوق که مدت‌ها دچار بيماري قلبي بود، بامداد امروز در سن ۷۴ سالگي در يکي از بيمارستان‌هاي تهران درگذشت.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آيت الله عميد زنجاني در ۱۳۱۶ در شهرستان زنجان متولد و پس از طي تحصيلات حوزوي و رسيدن به درجه اجتهاد، از صاحبنظران علوم اسلامي و حوزوي شد.

وي كه رياست سابق دانشگاه تهران را در رزومه كاري خود داشت، سي‌امين رييس اين دانشگاه بزرگ بود، دو دوره نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي بود و مسئوليت عضويت در هيأت امناي دانشگاه‌هاي امام خميني(ره) و علوم پزشکي زنجان و دانشگاه تهران را نيز دركارنامه خود داشت.

آيت الله عميد زنجاني در سال ۱۳۸۵ به عنوان چهره ماندگار در رشته حقوق معرفي و تجليل شد.

استاد آيت الله عميد زنجاني با سابقه پنجاه سال تدريس و تأليف بيش از چهل جلد کتاب، هفتاد مقاله علمي، و تدريس دروس مقاطع مختلف تحصيلي (کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري)، در عرصه‌هاي مرتبط با حقوق اسلامي مانند فقه سياسي، حقوق بين‌الملل اسلام، فقه تطبيقي و حقوق اساسي (کليات و حقوق اساسي جمهوري اسلا مي ايران و حقوق اساسي تطبيقي) و مباني حقوق عمومي در اسلام از اساتيد صاحب نام حوزه حقوق به شمار مي‌آيد.

وي در بيش از ۱۷۹ همايش داخلي و بين‌المللي با ارائه مقاله و يا به عنوان سخنران مدعو شرکت کرد و پژوهشکده مطالعات و تحقيقات علوم اسلامي با تلاش وي تاسيس شد.

خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در گذشت اين عالم فرزانه را به خانواده مکرم ايشان و خانواده بزرگ حوزه و دانشگاه تسليت مي گويد.

تصاوير كمتر ديده شده از آيت‌الله عميد زنجاني

۹ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI