حرکت زشت نصرتی و شیث رضایی در بازی مقابل داماش

رفتار زشت و تاسف برانگیز دو نفر از بازیکنان تیم پرسپولیس در بازی با داماش گیلان منجربه وقوع زلزله ای شدید در باشگاه پرسپولیس، واکنش تند مسئولان فدراسیون فوتبال شده است. به گزارش جهان، محمد نصرتی و شیث رضایی در جریان ۲ گل پرسپولیس به داماش، به انجام شادی‌های زننده‌ای نسبت به یکدیگر پرداختند که […]

رفتار زشت و تاسف برانگیز دو نفر از بازیکنان تیم پرسپولیس در بازی با داماش گیلان منجربه وقوع زلزله ای شدید در باشگاه پرسپولیس، واکنش تند مسئولان فدراسیون فوتبال شده است.


به گزارش جهان، محمد نصرتی و شیث رضایی در جریان ۲ گل پرسپولیس به داماش، به انجام شادی‌های زننده‌ای نسبت به یکدیگر پرداختند که موجب تاسف تمام کسانی شد که حرکت آنان را دیدند.(جهان نیوز از انتشار عکس یا فیلم این رفتار ناپسند و بی سابقه معزور است.)

اما این حرکات زننده، مسئولان فدراسیون فوتبال، کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال و باشگاه پرسپولیس را بشدت عصبانی کرده؛ به گونه ای که قول نقره داغ شدن این دو بازیکن بویژه شیث رضایی از همین حالا داده شده است.

نخسین کسی که به این رفتار ناپسند واکنش نشان داد. مهدی تاج بود. نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره حرکات زننده این ۲ بازیکن پس از ۲ گل از ۳ گل پرسپولیس به داماش گیلان گفت: تلویزیون همه چیز را پخش کرد و دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند. صبح امروز در صحبتی که با حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید برخورد جدی با این ناهنجاری‌ها صورت گیرد. حرکت بسیار زشتی صورت گرفته و به نظر من اگر در تلویزیون نشان داده نمی‌شد بهتر بود، با این وجود رسانه ملی کار درستی کرد که تکرار مجدد این صحنه را نشان نداد.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی در حال بررسی موضوع است و خاطیان را احضار کرده تا در خصوص آنان فعلا رای موقت صادر کند چرا که در خصوص چنین پرونده‌های سنگینی ابتدا رای موقت صادر می شود. امیدوارم دیگر شاهد چنین حرکاتی در فوتبال کشور نباشیم. به نظرم بازیکنان خاطی به عواقب رفتار زشت‌شان فکر نکردند و این موضوع را بسیار ساده پنداشتند.

پس از تاج نوبت به حجت الاسلام علیرضا علیپور، دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال، رسید که او هم در گفت‌وگو با فارس در مورد شادی زننده شیث و نصرتی پس از گل گفت: طبق گزارش‌های رسیده و مستندات موجود، این دو بازیکن باید روز سه‌شنبه در ستاد منشور اخلاقی حاضر شوند و توضیحات خود را در این مورد به طور مکتوب ارایه کنند. پس از آن هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال در مورد این دو نفر رای خود را صادر می‌کند.

وی افزود: این مسئله به غیر از بحث احضار از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است و این کمیته وظایف خود را طبق قانون انجام می‌دهد. ستاد منشور اخلاقی نیز به طور ویژه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

علیپور در مورد اینکه درباره این دو بازیکن چه تصمیمی گرفته می‌شود، گفت: یکی از این دو بازیکن به دلیل اینکه سابقه داشته به شدت با او برخورد می‌کنیم. شاید در این فصل برای ملاحظه حال باشگاه پرسپولیس فقط این بازیکن تنبیهی که کمیته انضباطی برایش در نظر می‌گیرد را متحمل شود اما فصل آینده به او اجازه قرارداد بستن با هیچ باشگاهی نمی‌دهیم و این بازیکن منشوری می‌شود اما در مورد دیگر بازیکن تصمیم دیگری گرفته می‌شود زیرا اولین باری است که چنین کاری انجام داده و مورد دیگر اخلاقی نداشته است.

علیپور از اعلام نام بردن دو بازیکن متخلف پرسپولیس خودداری کرد اما با توجه به صحبت‌های وی می‌توان به این نتیجه رسید که شیث رضایی منشوری می‌شود و محمد نصرتی با جریمه دیگری مواجه خواهد شد.

باشگاه پرسپولیس: برخورد قاطع می‌کنیم

در همین حال، سایت باشگاه پرسپولیس هم به نقل از جمشید زارع قائم مقام این باشگاه نوشت: به دستور مدیرعامل باشگاه و به منظور بررسی مسائل بازی پرسپولیس و داماش گیلان، کمیته انضباطی این باشگاه امشب (یکشنبه شب) تشکیل جلسه می دهد.

زارع ادامه داد: مدیر عامل باشگاه از من خواسته است نسبت به بررسی گزارشات بازی پرسپولیس و داماش اقدام و تصمیمات مقتضی اعمال شود زیرا باشگاه با هر کس که با رفتار زشت و ناپسند حرمت آن را زیر سؤال ببرد برخورد قاطع خواهد داشت.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: اساسا رفتار زشت و نادرست یک بازیکن خطاکار ارتباطی به باشگاه بزرگ پرسپولیس و سایر بازیکنان زحمتکش آن ندارد و بنابر این نباید اشتباه یک نفر را پای تمام مجموعه باشگاه و تیم گذاشت.

برکناری خردبین

اما خبر مهمتری که دقایقی پیش منتشر شد،‌ برکناری خردبین به خاطر این اتفاقات بود. به گزارش مهر، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به دنبال اتفاقاتی که در دیدار این تیم مقابل داماش گیلان رخ داد، از سمت خود برکنار شد.

جمشید زارع، قائم مقام باشگاه پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار مهر خبر برکناری خوردبین را تایید کرد.

باید دید ادامه این ماجرای جنجالی به کجا خواهد کشید و آیا مواضع تند مسئولان باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال با پادرمیانی های معمول به چند جلسه محرومیت و جریمه ای ناچیز ختم خواهد شد یا این بار ماجرا متفاوت است.

۸ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

نويسنده ديدگاه :safa

سلام اقا فوتبال ایران داره به کجا میره زمین فوتبال جای اینکاراست بازم چند جلسه محرومیت بعد دوباره روز از نو رئزی از نو کجان کریم باقری ها ، عابدزاده ها ، علی دایی ها ک جونشونو واسه پرسپولیس می دادن یکی بیاد اینارو جمع کنه بابا اقا نصرتی که تو مصاحبه وقتی تماشا گران می گن بی قیرت بهتون برمیخوره با این حرکت نشون دادی بی غیرتی این باز کنا بجای اینکه بیان فوتبال بازی کنن به فکر ین کاران

نويسنده ديدگاه :niayesh

من تازه الان فهمیدم که چرا وقتی یه بازیکن گل میزنه میدوِئه و فرار میکنه فرتی هم میپره بغله مربی و کادر فنی تا قائمش کنن !!! خجالت داره واقعا .

نويسنده ديدگاه :پریسا

پول نفتی که زیر پای ماست خرج ما نمیشه میره تو جیب فوتبالیستاو… عیب نداره ولی تورو خدا خرج آدمای درست و حسابی بشه اینا که تو زمین جلوی چشم همه اینجوری رفتار میکنن وا ی به حال ….

نويسنده ديدگاه :ناجی

واقعا از این فوتبال متاسفم اینجاست که باید فهمید که اقای علی دایی چرا وبه چه علت شیث را بیرون انداخت حتما میدانست که این اقا چه جور ادمیه ومریضیه این اقا واگیر داره وبه بقیه هم سرایت میکنه که حالا دیدیم که به نصرتی هم سرایت کرده وتا کل تیم بیمار نشده باید انها را از تیم بیرون انداخت

KHAMENEI