معترضان آلمانی فرانکفورت را تصرف کردند

معترضان آلمانی فرانکفورت را تصرف کردند خبرنامه دانشجویان ایران: هزاران معترض آلمانی با برگزاری تظاهراتی خیابانی در شهر فرانکفورت مخالفت خود را با قدرت و نفوذ بانک‌ها و نابرابری‌های اقتصادی ابراز داشتند. به گزارش سرویس بین‌الملل برنا، معترضان و فعالان آلمانی به منظور اعلام همبستگی با جنبش جهانی “تصرف” علیه فساد، طمع‌ورزی شرکت‌ها و اقدامات […]

معترضان آلمانی فرانکفورت را تصرف کردند

خبرنامه دانشجویان ایران: هزاران معترض آلمانی با برگزاری تظاهراتی خیابانی در شهر فرانکفورت مخالفت خود را با قدرت و نفوذ بانک‌ها و نابرابری‌های اقتصادی ابراز داشتند.

به گزارش سرویس بین‌الملل برنا، معترضان و فعالان آلمانی به منظور اعلام همبستگی با جنبش جهانی “تصرف” علیه فساد، طمع‌ورزی شرکت‌ها و اقدامات ریاضتی در شهر فرانکفورت تظاهرات کردند.

آن‌ها مخالفت خود را علیه نابرابری‌های رو به رشد اجتماعی در آلمان و “خودکامگی بازارهای مالی” ابراز کردند.

بر پایه این گزارش، معترضان در فرانکفورت دو هفته است که در مقابل دفتر بانک مرکزی اروپا در این شهر تجمع کرده و همچنین تظاهرات گسترده‌ای نیز در برلین پایتخت آلمان برگزار کردند.

پرس تی وی گزارش داد معترضان جنبش “فرانکفورت را تصرف کنید” از جنبش “اشغال وال استریت” در امریکا الهام گرفته‌اند.

جنبش تصرف وال استریت هنگامی آغاز شد که گروهی از مردم در اعتراض به فساد، فقر و نابرابری‌های اجتماعی از ۱۷ سپتامبر، در منطقه تجاری نیویورک تظاهرات گسترده‏ای را آغاز کردند.

این جنبش باعث شد اعتراضات مشابهی در جهان از جمله در کشورهای استرالیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال شکل بگیرد.

۷ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI