تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد

تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از مخالفت اکثریت قاطع جامعه پزشکی کشور با فارسی نویسی نسخه‌های پزشکی خبر داد و گفت: پزشکان معتقدند این موضوع از اولویتهای نظام سلامت کشور نیست. به گزارش مهر، دکتر سید شهاب الدین صدر شنبه در دیدار با روسا و مدیران عامل بیش از […]

تعرفه‌های درمانی ۹۰ باطل شد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از مخالفت اکثریت قاطع جامعه پزشکی کشور با فارسی نویسی نسخه‌های پزشکی خبر داد و گفت: پزشکان معتقدند این موضوع از اولویتهای نظام سلامت کشور نیست.

به گزارش مهر، دکتر سید شهاب الدین صدر شنبه در دیدار با روسا و مدیران عامل بیش از ۳۰ بیمارستان خصوصی در تهران، بر حمایت سازمان نظام پزشکی از فعالیت و ارایه خدمات بیمارستانهای غیر دولتی به مردم کشور تاکید کرد.

وی با ارایه خلاصه‌ای از روند تعیین و اعلام تعرفه های درمانی دولتی و غیردولتی سال ۱۳۹۰، گفت: خوشبختانه با ارایه نظرات کارشناسی و مستند، مبنای رشد تعرفه‌های غیردولتی در سال جاری، همان تعرفه‌های اعلام شده از سوی سازمان نظام پزشکی برای سال ۸۹ در نظر گرفته شد و با وجود اینکه شاهد رشد منطقی و متناسب تعرفه‌های غیر دولتی در سال ۹۰ نبودیم اما در این حوزه عقبگرد نیز نداشتیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر و به دلیل خدشه قانونی نسبت به روال تعیین و اعلام تعرفه‌های سال ۹۰، دولت این تعرفه‌ها را ابطال نموده و در تلاش است با تشکیل شورای عالی بیمه سلامت، روند قانونی تعیین تعرفه‌ها را رعایت کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد با عضویت نماینده سازمان نظام پزشکی، نماینده بخش خصوصی و نماینده وزارت بهداشت در ترکیب ۷ نفرۀ پیش بینی شده در ساختار شورای عالی بیمه سلامت، تعادل اثرگذاری در این شورا بین ارایه دهندگان و خریداران خدمات حوزه سلامت برقرار شود.

صدر در ادامه با اشاره به مشکلات بیمه‌ای ساختار حوزه سلامت و مطالبات انباشته شده جامعه پزشکی از بیمه‌های درمانی، اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای کشور، تشکیل شورای عالی بیمه سلامت و نیز ایجاد سازمان بیمه سلامت باید در سال اول اجرای این قانون صورت گیرد در حالیکه هنوز ترکیب و ساختار مشخصی برای شورای عالی بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است و اختلاف نظر در خصوص اینکه بیمه‌های تجمیع شده باید تحت نظارت چه دستگاهی و وزارتخانه‌ای قرار گیرد، وجود دارد.

وی اضافه کرد: عده‌ای از کارشناسان و مسئولان معتقدند که سازمان بیمه سلامت باید تحت مسوولیت وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی سلامت کشور قرار گیرد و عده‌ای هم از ادغام برخی وزارتخانه‌ها و تشکیل یک وزارت جدید حمایت می‌کنند که بیمه‌های تجمیع شده زیر نظر آن فعالیت خواهد کرد.

۷ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI