سربازان آمریکایی حق استفاده از فیس بوک را ندارند !

بابایی در آسیب‌شناسی شبکه‌های مجازی: ارتش آمریکا استفاده از فیس‌بوک را برای سربازان خود ممنوع کرده است خبرگزاری فارس: دومین جلسه ازسلسله جلسات دانشجوی امروز و پرسش های امروزی با موضوع آسیب شناسی فیس‌بوک و شبکه‌های مجازی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. خبرگزاری فارس: ارتش آمریکا استفاده از فیس‌بوک را برای سربازان […]

بابایی در آسیب‌شناسی شبکه‌های مجازی:
ارتش آمریکا استفاده از فیس‌بوک را برای سربازان خود ممنوع کرده است

خبرگزاری فارس: دومین جلسه ازسلسله جلسات دانشجوی امروز و پرسش های امروزی با موضوع آسیب شناسی فیس‌بوک و شبکه‌های مجازی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.


خبرگزاری فارس: ارتش آمریکا استفاده از فیس‌بوک را برای سربازان خود ممنوع کرده است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در این برنامه بابازده از اساتید جامعه شناسی و علوم ارتباطات مسائل امنیتی و اطلاعاتی فیس بوک را مورد نقد و بررسی قرار داده و عنوان کرد که این شبکه بزرگترین شبکه خود گردان اجتماعی است که به برخی دولت‌های غربی کمک‌های ویژه‌ای می‌کند.

بابایی ادامه داد: در این شبکه اجتماعی افراد با پاسخ به سؤالات به طور دائم در حال خود افشایی هستند، و اطلاعات هر فرد در این شبکه می‌تواند اهرم فشاری برای او در آینده باشد.

کارشناس مسائل علوم ارتباطات اظهار داشت که ارتش آمریکا استفاده از فیس بوک را برای سربازانش ممنوع کرده است.

در ادامه این برنامه دانشجویی حجت السلام قائمی به بررسی آسیب‌های اجتماعی این شبکه مجازی پرداختند و علل روانشناسی جامعه‌شناختی و کشش افراد به آن ‌را مطرح کرد.

قائمی در تشریح مأموریت‌ها و آسیب‌های این شبکه اجتماعی به ۲ نکته اشاره کرده و افزود: فیس بوک در عوض کردن فرهنگ و گسستن پیوند خانواده بسیار تاثیر گذار است و کنار گذاشته شدن فرهنگ حیا و عفت از آسیب‌های اساسی این قبیل شبکه‌ها و ارتباطات است.

قائمی گفت:تحقیقات نشان می‌دهد یک پنجم طلاق‌ها در انگلیس به طور مستقیم و ۹۰ درصد به طور غیر مستقیم با فیس بوک در ارتباط است.

در پایان این جلسه تعدادی از دانشجویان دانشگاه از طریق تریبون آزاد نظرات خود درباره شبکه‌های اجتماعی را مطرح کردند.

۷ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI