ایران به هیات ۵ نفره پارلمان اروپا ویزا نداد

ایران به هیات ۵ نفره پارلمان اروپا ویزا نداد تارگا کورنبرگ، رئیس هیات ۵ نفره از نمایندگان پارلمان اروپا اظهار داشت مقامات ایران با صدور ویزا برای این هیات مخالفت کرده اند. ایلنا به نقل از خبرگزاری کویت (کونا) نوشت: این هیات قرار بود ۳۱ اکتبر تا ۴ فوریه آینده برابر با ۹ تا ۱۳ […]

ایران به هیات ۵ نفره پارلمان اروپا ویزا نداد

تارگا کورنبرگ، رئیس هیات ۵ نفره از نمایندگان پارلمان اروپا اظهار داشت مقامات ایران با صدور ویزا برای این هیات مخالفت کرده اند.

ایلنا به نقل از خبرگزاری کویت (کونا) نوشت: این هیات قرار بود ۳۱ اکتبر تا ۴ فوریه آینده برابر با ۹ تا ۱۳ آبان به ایران سفر کند. این تصمیم تهران به این معنی است که برنامه سفر هیات پارلمان اروپا به ایران به رغم تلاش ها و اقدامات بزرگ و برنامه ریزی های قبلی، به صورت نهایی، لغو می شود. ایران دلایل شفافی را برای ویزا ندادن اعلام نکرده است و این تصمیم ، برخلاف پیش بینی بود.

به گفته وی، هیات پارلمان اروپا آمادگی داشت تا گفت وگوی سازنده ای را با نمایندگان مجلس، مقامات دولتی و نمایندگان جامعه مدنی ایران درباره موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته ای ایران، حقوق بشر، انرژی، محیط زیست، امنیت ملی و انتخابات پارلمانی آینده ایران آغاز کند.

در این بیانیه هیات پارلمان اروپا از تصمیم مقامات ایرانی برای لغو این فرصت گفتگو در زمان مناسب فعلی، اظهار تاسف کرده اند. این هیات اروپایی شامل ۵ نماینده پارلمان اروپا یعنی تارگا کورنبرگ (از فنلاند)، کورت لیشنر و کورنیلا ارنست (از آلمان)، کاثلین بان برمبت (از بلژیک) و ماریتگی شاکیه (از هلند)به نمایندگی از مهمترین بخش های این نهاد بود.
گفتنی است تا کنون وزارت خارجه ایران این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

۷ آبان ۱۳۹۰ |
ارسال دیدگاه

KHAMENEI