دانلود مستند فروپاشی(Collapse)+زیرنویس فارسی

فروپاشی کابوس امریکایی هاست. امریکایی که در رویای آمریکایی دهه ۷۰ میلادی غرق بود و بهشت روی زمین را جایگزین بهشت آسمانی وعده داده شده می دانست، حال در باتلاق فروپاشی دست و پا می زند. چه کسی ۱۰ سال قبل تصور می کرد امریکای سرور دنیا کارش به جایی برسد که مردمانش با ۱۶هزارمیلیارد […]

فروپاشی کابوس امریکایی هاست. امریکایی که در رویای آمریکایی دهه ۷۰ میلادی غرق بود و بهشت روی زمین را جایگزین بهشت آسمانی وعده داده شده می دانست، حال در باتلاق فروپاشی دست و پا می زند. چه کسی ۱۰ سال قبل تصور می کرد امریکای سرور دنیا کارش به جایی برسد که مردمانش با ۱۶هزارمیلیارد دلار بدهی بدهکارترین مردم جهان باشند و کشوری که مرفه ترین مردم جهان را داشت به حدی از بیچارگی برسد که فقرا بر ضد اغنیا در آن کشور قیام کنند. شما را به دیدن مستندی دعوت می کنیم که ترسناک ترین فیلم تاریخ آمریکاست!

مستندهای بسیاری در مورد بحران اخیر اقتصادی آمریکا ساخته شده اند. این مستندها چند ویژگی دارند: اولا همه آنها به دست خود آمریکایی ها و یا بعضا موسسات مساله دار آمریکایی مثل بنیاد راکفلر، بنیاد جرج سوروس صهیونیست، گروه بیلدربرگ و … ساخته شده اند که این مساله را به ذهن متبادر می سازد که نظام حاکم در آمریکا به دنبال قبولاندن یک تفسیر مطلوب از بحران مذکور به همه جهانیان است. تفسیری که در آن بحران سال ۲۰۰۸ نه ناشی شده از ذات لیبرال دموکراسی و کاپیتالیسم که ناشی شده از یک سری اشتباهات تاکتیکی در بازه زمانی قبل و بعد از بحران مذکور است. ثانیا بسیاری از این گونه مستندها بحران مذکور را نه آغاز چالش جدی در تمدن غرب که در حد یک بحران موقت چندساله معرفی می کنند که با یک سری اصلاحات در ساختار نظام حاکم بر آمریکا این کشور دوباره به روزهای اوج خود باز خواهد گشت.

مستند “فروپاشی” نگاهی متفاوت به بحران سال ۲۰۰۸ دارد. در این مستند مایکل راپرت مامور سابق سازمان سیا با بررسی علمی بحران سال ۲۰۰۸ و قابل پیش بینی بودن آن این بحران را نه یک بحران بلکه آغازی برای فروپاشی اقتصاد آمریکا می داند. فروپاشی ای که ناشی از ذات کاپیتالیسم و مصرف گرایی بی نهایت است.

در این مستند مایکل راپرت مفهومی به نام “قله نفت” را مطرح می کند و اینکه دوران انرژی ارزان به پایان رسیده است. راپرت دورانی را پیش بینی می کند که دلار آمریکا به حدی از بی ارزش بودن می رسد که مردم آمریکا باید برای تهیه یک قرص نان هزاران دلار را بپردازند.

شاید بتوان مهمترین قسمت مستند را که آن را شاخص می کند جایی دانست که راپرت می گوید:” من معتقدم تکبر بزرگ بشر است که باعث شده بشر اين هزينه را بدهد و آن باور به اين است که انسان واقعا مي تواند خدا بشود”.

دانلود با کیفیت بالا

دانلود با کیفیت پایین

کاری از حیات تی وی

۲۸ بهمن ۱۳۹۲ |
KHAMENEI