بازتاب تماس روحانی و اوباما در دنیا

بازتاب تماس روحانی و اوباما در دنیا

ظهور۱۲ : رسانه‌های غربی بویژه محافل خبری امریکایی از گفت وگوهای مقامات ایرانی و امریکایی استقبال کرده و آن را فرصتی مناسب برای شکستن تابوی رابطه ایران و امریکا اعلام کردند. خبرگزاری غربی آسوشیتدپرس: با این کار، چند نسل اختلاف میان امریکا و ایران رو به کاهش نهاد. هر دو رئیس‌جمهور قول دادند نگرانی‌ها درباره […]

ظهور۱۲ : رسانه‌های غربی بویژه محافل خبری امریکایی از گفت وگوهای مقامات ایرانی و امریکایی استقبال کرده و آن را فرصتی مناسب برای شکستن تابوی رابطه ایران و امریکا اعلام کردند.

خبرگزاری غربی آسوشیتدپرس: با این کار، چند نسل اختلاف میان امریکا و ایران رو به کاهش نهاد. هر دو رئیس‌جمهور قول دادند نگرانی‌ها درباره مسأله هسته‌ای ایران را حل کنند.

فرید زکریا، تحلیلگر امریکایی، روحانی را سیاستمداری عملگرا نامیده که می‌تواند تردید امریکا را درباره برنامه‌های هسته‌ای کشورش برطرف کند.

سوزان ملونی، مقام سابق وزارت خارجه امریکا: هرچند سخنرانی روحانی چندان رضایتبخش نبود اما عملکرد او در مجموع خوب بود.

برخی از نمایندگان کنگره امریکا که به چهره‌های ضدایرانی معروف هستند، برخلاف مسیر مثبت شکل گرفته موضع‌گیری کرده‌اند. «رابرت منندز» دموکرات امریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی سنا به همراه «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه و اعضای ارشد کمیته نیروهای مسلح سنا در گزارشی در روزنامه «واشنگتن پست» با این عنوان که «فرستاده ایران تغییر کرده اما پیام تغییر نکرده است»، خود را به عنوان حامیان مجموعه لوایح دوجانبه تحریم‌های تحمیل شده علیه صنعت نفت و سیستم بانکداری ایران و قانونگذارانی معرفی کرده‌اند.

۷ مهر ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :یار آقا

باید بگم که ما این همه شهید ندادیم که به این راحتی به شیطان بزرگ آمریکا،بله بگیم….
درواقع امتیاز نقد دادیم به جاش وعده های نسیه گرفتیم.واقعا فاجعست…

KHAMENEI KHAMENEI