دانلود سخنرانی روحانی در سازمان ملل

دانلود سخنرانی روحانی در سازمان ملل

دانلود فیلم کامل اولین صحبت های حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در چهارشنبه ۳ مهر ۹۲ رئیس جمهور محبوب کشورمان به عنوان بیست و چهارمین فرد حاضر در نوبت سخنرانی خود را در بامداد روز چهارشنبه آغاز کرد حجت‌الاسلام حسن روحانی در  شصت و هشتمیمن مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت، […]

دانلود فیلم کامل اولین صحبت های حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در چهارشنبه ۳ مهر ۹۲

رئیس جمهور محبوب کشورمان به عنوان بیست و چهارمین فرد حاضر در نوبت سخنرانی خود را در بامداد روز چهارشنبه آغاز کرد

حجت‌الاسلام حسن روحانی در  شصت و هشتمیمن مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت، طرحی را برای گسترش صلح در دنیای پر بیم و امید امروز پیشنهاد داد.

وی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: در این سال‌ها، یک صدای مسلط پیاپی شنیده شده است که «گزینه جنگ روی میز است»، اما امروز بگذارید در برابر این سخن ناکارآمد و غیرقانونی بگویم «صلح در دسترس است».

روحانی بر همین اساس تصریح کرد: پس به نام جمهوری اسلامی ایران در گام نخست پیشنهاد می‌کنم طرح «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» در دستور کار سازمان ملل متحد قرار گیرد و همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و نهاد مدنی تلاش‌های جدیدی را برای سوق دادن جهان به این سو سامان دهند.

وی خارط نشان کرد: باید به جای گزینه ناکارآمد «ائتلاف برای جنگ» در مناطق مختلف جهان به «ائتلاف برای صلح پایدار» در سراسر جهان اندیشید.

رئیس جمهور گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران شما و همه جامعه جهانی را به برداشتن گامی فراپیش می‌خواند؛ دعوتِ «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری».

حجت‌الاسلام روحانی افزود: ما باید بپذیریم و بتوانیم دراینجا افقی را بگشاییم که درآن به جای جنگ صلح، به جای خشونت مدارا، به جای خونریزی پیشرفت، به جای تبعیض عدالت، به جای فقر برخورداری و به جای استبداد آزادی در سراسرجهان بهتر دیده شود.

وی با اشاره به شعری از سعدی بلند آوازه ایران که گفته است «بکوشید نیکی به کارآورید، چو دیدید سرما، بهار آورید»، گفت: من علیرغم همه مشکلات، عمیقاً به آینده امیدوارم و تردیدی ندارم که با همبستگی جهانی علیه خشونت و افراط، آینده روشن است و اعتدال، آینده جهان را درخشان خواهد کرد.

دانلود سخنرانی

۳ مهر ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :544554

واقعا ممنون از شما که در اولین فرصت فیلم رو قرار دادین

نويسنده ديدگاه :سیمین

شعر از فردوسی بود نه سعدی…بیسواد

KHAMENEI KHAMENEI