فیلم لحظه جنجالی دیدار پرسپولیس و سپاهان + نظر کارشناسان

فیلم لحظه جنجالی دیدار پرسپولیس و سپاهان + نظر کارشناسان

ظهور۱۲ :‌ پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر فوتبال مهمان سپاهان بود و با نتیجه دو بر صفر شکست خورد. گل اول سپاهان از روی نقطه پنالتی توسط عقیلی به ثمر رسید. محسن قهرمانی در یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه پرسپولیس برخورد میثم حسینی با بازیکن سپاهان را خطا تشخیص داد و او را […]

ظهور۱۲ :‌ پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر فوتبال مهمان سپاهان بود و با نتیجه دو بر صفر شکست خورد.

گل اول سپاهان از روی نقطه پنالتی توسط عقیلی به ثمر رسید.

محسن قهرمانی در یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه پرسپولیس برخورد میثم حسینی با بازیکن سپاهان را خطا تشخیص داد و او را با کارت قرمز جریمه کرد تا تیم دایی در دقیقه چهار، ۱۰ نفره شود.

دانلود فیلم لحظه های حساس بازی

گل دوم بازی هم در دقیقه ۹۴ توسط امید جهان عالیان زده شد.

همچنین هوشنگ نصیرزاده در مورد اخراج سیدمیثم حسینی توسط محسن قهرمانی و گرفتن پنالتی به سود سپاهان، عنوان کرد: «کاملا مشخص بود که بازیکن سپاهان در آن صحنه با یک فن کمر شبیه به کشتی گیر ها باعث سرنگونی سیدمیثم حسینی شد اما داور بازی پشت به صحنه بود و این ماجرا را ندید. بعد حسینی ضربه ای که دارای شدت نبود به بازیکن سپاهان زد که داور این صحنه را دید و یک کارت قرمز به بازیکن پرسپولیس داد که کاملا اشتباه بود چرا که اولا نیرویی در آن ضربه وجود نداشت و …

پرویز سیار دیگر کارشناس داوری هم در خصوص این صحبنه اظهار داشت: بازیکن سپاهان فنر کمر زیبایی به بازیکن پرسپولیس زد و تعجب می‌کنم چرا داور علیه پرسپولیس پنالتی گرفت و بازیکن این تیم را اخراج کرد.

وی افزود: ابتدا چون تصویر آهسته پخش نشد متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده که داور تصمیم به اخراج بازیکن پرسپولیس و گرفتن پنالتی به نفع سپاهان کرده اما تصاویر آهسته کاملا گویا و واضح بود که بازیکن سپاهان فن کمر را به زیبایی زد و خطا می‌بایست به نفع پرسپولیس اعلام می‌شد.

این کارشناس داوری همچنین اضافه کرد: من تعجب می‌کنم که داور چرا اعلام پنالتی کرد و چرا بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد. این اشتباه بزرگ در دقایق ابتدایی بازی علامت سوال بزرگی است و من نمی‌دانم داور چگونه می‌خواهد این اشتباه خود را توضیح دهد.

نوذر رودنیل دیگر کارشناس داوری فوتبال ایران هم در خصوص تصمیم محسن قهرمانی تاکید کرد: با توجه به اینکه خطای اول توسط بازیکن سپاهان انجام شد، اعلام ضربه پنالتی به ضرر پرسپولیس، اشتباه بود. پخش تصاویر آهسته صحنه‌ای که منجر به اعلام پنالتی شد، با تأخیر زیاد از سوی تلویزیون صورت گرفت، اما پس از پخش آن، یک نکته مسلم بود، اینکه اعلام ضربه پنالتی از سوی داور بازی اشتباه بود.

مدرس داوری فوتبال خاطرنشان کرد: خطای اول توسط بازیکن سپاهان صورت گرفت که بازیکن پرسپولیس را بدون آنکه توپ در کار باشد، به شکل آشکاری سرنگون کرد. حتی اگر داور این صحنه را از دست داده باشد، کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد. باید خطای بازیکن سپاهان گرفته می‌شد و موضوع پنالتی کاملا منتفی بود.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI