دعوت پدیده ایرانی(نوشاد عالمیان) به جام جهانی

دعوت پدیده ایرانی(نوشاد عالمیان) به جام جهانی

نوشاد عالمیان پدیده تنیس روی میز ایران از سوی فدراسیون جهانی(ITTF) به رقابتهای جام جهانی مردان در بلژیک دعوت شد. این برای نخستین بار است که یک ایرانی به این رقابتها دعوت می‌شود. بر اساس برنامه اعلام شده این دوره از مسابقات طی روزهای ۳ الی ۵ آبان ماه در سالن “هال دو پایر” شهر […]

نوشاد عالمیان پدیده تنیس روی میز ایران از سوی فدراسیون جهانی(ITTF) به رقابتهای جام جهانی مردان در بلژیک دعوت شد. این برای نخستین بار است که یک ایرانی به این رقابتها دعوت می‌شود. بر اساس برنامه اعلام شده این دوره از مسابقات طی روزهای ۳ الی ۵ آبان ماه در سالن “هال دو پایر” شهر ورویرز برگزار می‌شود.

نخستین دوره این رقابتها در سال ۱۹۸۰ به میزبانی هنگ کنگ برگزار شد و تا ۱۵ دوره متوالی تنها کشور های آسیایی میزبان این مسابقات بودند. اما از سال ۲۰۰۵ شرایط تغییر کرد و هشت دوره اخیر این رقابتها در شهرهای اروپایی برگزار شد. لی‌یژ، پاریس، بارسلون، موسکو، ماگ دبورگ و لیورپول از جمله شهرهایی هستند که تاکنون میزبان این رقابتها بودند.

نحوه رقابت بازیکنان به این صورت است که نفرات نهم تا ۲۰ رده‌بندی جهانی مردان در چهار گروه سه نفره مسابقه می‌دهند و نفرات اول هر گروه در دور بعدی به هشت نفر نخست رده‌بندی مردان جهان می پیوندند و مجددا در چهار گروه سه نفره به رقابت می‌پردازند. در این مرحله دو نفر نخست از هر گروه به دور یک چهارم نهایی راه می‌یابند و به صورت حذفی با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

در مجموع جوایز این رقابت ها مبلغ ۱۵۰ هزار دلار است که ۴۵ هزار دلار سهم نفر نخست و ۲۵ هزار دلار سهم نفر دوم خواهد بود.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI