وقتی بی بی سی وظیفه رسانه ملی را به دوش میکشد + فیلم

وقتی بی بی سی وظیفه رسانه ملی را به دوش میکشد + فیلم

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از رجانیوز : بی‎ بی‎ سی فارسی تصاویری را از یکی از شهدای ایرانی در سوریه منتشر کرده است، که جاداشت از رسانه ملی و در تجلیل از فداکاری این سرباز رشید اسلام منتشر شود، تصاویری که از اخلاص این شهید و ارتباط صمیمی او با مردم دیار شام حکایت […]

به گزارش ظهور۱۲ به نقل از رجانیوز : بی‎ بی‎ سی فارسی تصاویری را از یکی از شهدای ایرانی در سوریه منتشر کرده است، که جاداشت از رسانه ملی و در تجلیل از فداکاری این سرباز رشید اسلام منتشر شود، تصاویری که از اخلاص این شهید و ارتباط صمیمی او با مردم دیار شام حکایت دارد.

بی‎بی‎سی فارسی با انتشار تصاویری از فعالیت‎های یکی از شهدای ایرانی در سوریه، مدعی شده، این تصاویر مربوط به شهید اسماعیل حیدری است که توسط شهید هادی باغبانی ضبط شده و با این اقدام تلاش کرده تا اثبات کند ایران در سوریه حضور نظامی دارد.

گزارشگر بی‎بی‎سی مدعی است این تصاویر را گروه تروریستی “لوا داوود” در اختیار برنامه ساعت خبر تلویزیون ملی هلند قرار داده و فیلم مذکور را سندی مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه می‎داند .

بی‎بی‎سی برای اثبات ادعای خود به بخشی از گفتگوی این شهید با برخی از نیروهای ارتش سوریه که به صورت اتفاقی همدیگر را می‌بینند اشاره می‌کند و مدعی می شود این به معنای همکاری گسترده ایران با ارتش سوریه و گارد ریاست جمهوری است.

اما آنچه فراتر از تلاش ناکام رسانه دولت انگلیس در این تصاویر توجه بیننده را به خود جلب می‎کند، نحوه سلوک این سرباز شهید اسلام با مردم سوریه است که به خوبی در همه لحظات این مستند به تصویر کشیده شده، تصاویری که جا داشت از رسانه ملی و در تجلیل از نحوه سلوک سربازان و سرداران ایرانی به تصویر کشیده شود.

این در حالی است که این فیلم به نمایش گذاشته است، نه تنها ادعای حضور نظامی گسترده ایران در سوریه را تایید نمی‌کند بلکه اثبات اظهارات فرمانده سپاه پاسداران درباره نقش ایران در این کشور را نیز در دل خود دارد.

سردار عزیز جعفری چندی پیش در جمع خبرنگاران درباره حضور نظامی ایران در سوریه گفته بود: همه می‌دانند که سپاه واحدی به نام واحد نهضت‌های اسلامی داشته و دارد که هدفش کمک به مستضعفین و بحث بیداری در جهان اسلام است. از زمانی که نیروی قدس تشکیل شد با هدف حمایت از ملت‌های مظلوم بخصوص مسلمان حرکت‌هایی انجام داده است و در کشورهای لبنان و سوریه تعدادی از نیروی قدس سپاه حضور داشتند و این به منزله حضور نظامی ما در آنجا نیست.

جعفری در ادامه و پس از تاکید بر انتقال تجریبات از سوی سپاه به رزمندگان سوری تاکید کرد: البته بیش از ۵۰ هزار نفر از مردم سوریه در قالب جیش الشعبی (الوطنی) یا همان نیروهای بسیجی سوریه ساماندهی شده‌اند که در کنار ارتش در مقابل این هجمه ناجوانمردانه کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایستاده‌اند.

اما از نکات جالب توجه که در این فیلم به نمایش در آمده روحیه بالای رزمندگان و ارتباط عمیق و محبت آمیز این شهید با مردم سوریه و رزمندگان جیش الوطنی است، نکته‎ای که نه تنها بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های مخالف ایران نتوانستند آن را سانسور کنند بلکه حاکی از جایگاه مستشاری و راهبری این شهید بزرگوار در عرصه سوریه است.

در بخشی از فیلم، این سرباز رشید اسلام می گوید: اگر به مردم سوریه محبت کنیم، محبت می بنیم….. متاسفانه سیستم ارتش سوریه با اجبار و جبر با نظامی های خودشون برخورد کرده‌اند برای همین وقتی که ما الان با دفاع الوطنی کار می کنیم (ارتشی ها) خیلی شیفته ما هستند خیلی از ارتشی ها می خواهند فرار کنند بیایند سمت ما…. چرا؟ (به خاطر اینکه) فقط احترام کردیم ، وگرنه هیچ چیز دیگر به اینها ندادیم . سیستم نظامی اینها باید یاد بگیرد که با احترام با نظامی های خودش برخورد کند …. خود نظامی های سوری، چند تا از سرتیپ ها و سرهنگ هایشان که ما با آنها رفیق هستیم به ما می گویند شما فرماندهی می کنید و ما هم فرماندهی ، فرماندهی ما با تحکم است، اما فرماندهی شما روی قلب بچه های ماست.

در قسمت پایانی این فیلم شهید می گوید: اگر خدا توفیق بدهد عاقبتمان ختم به شهادت بشود نه اینکه خدای نکرده در بستر بمیریم و بعد بگویند حاج اسماعیل که این همه سال جنگیده و زخمی شده و … این برای ما سخت می شود ، ما روا انشا الله اینطور ملحق کنند به دوستانمان که حداقل روسفید باشیم.

دانلود ویدئو

۲۵ شهریور ۱۳۹۲ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI